PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przybliża się realizacja Portu Rybackiego w Gdyni

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 maj 2013 12:50

Przybliża się realizacja Portu Rybackiego w Gdyni

9 maja 2013 r. Prezydent Miasta Gdyni oraz prezesi Polskiego Holding Nieruchomości S.A. i Dalmor S.A. podpisali w Gdyni list intencyjny dotyczący współpracy przy realizacji inwestycji drogowych w centrum Gdyni i okolicach Mola Rybackiego. Modernizacja dróg jest jednym z elementów rewitalizacji gdyńskiego nabrzeża, przy którym planowana jest m.in. wieloetapowa inwestycja biurowo-handlowo-mieszkalna PHN S.A. „Port Rybacki".

REKLAMA

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, prezes zarządu PHN S.A. Wojciech Papierak oraz prezes należącej do holdingu spółki Dalmor S.A. Krzysztof Rychlicki zainicjowali współpracę mającą na celu modernizację infrastruktury drogowej w rejonie Mola Rybackiego w Gdyni. Wspólne działania obejmą w szczególności przebudowę ul. Waszyngtona i jej przedłużenie do ul. Węglowej oraz poszerzenie jezdni do czterech pasów ruchu. Planowana jest także budowa ul. Nowej Węglowej wyprowadzającej ruch ze Śródmieścia w kierunku ul. Janka Wiśniewskiego.

W trakcie spotkania Prezydent Wojciech Szczurek podkreślił, że wielostronna współpraca jest kluczem do zrównoważonego rozwoju miasta: Miasto Gdynia jest otwarte na inwestorów i stara się wspierać nowe realizacje. Zależy nam by centrum Gdyni zmieniało się na lepsze i wykorzystywało w pełni swój potencjał. Wierzę, że otwarta współpraca z biznesem przełoży się na realne obustronne korzyści, zarówno dla miasta oraz jego mieszkańców, jak i partnerów biznesowych.

W podpisanym dokumencie strony zobowiązały się m.in. do niezwłocznego rozpoczęcia prac nad przygotowaniem umowy inwestycyjnej oraz podjęcia kroków umożliwiających realizację wspólnego przedsięwzięcia. PHN S.A. chce jak najszybciej przystąpić do realizacji mieszkaniowo-usługowej części swojego projektu. Firma będzie również partycypować w kosztach modernizacji infrastruktury drogowej. Z kolei Urząd Miasta Gdynia zobowiązał się przystąpić do inwestycji drogowych zaraz po zakończeniu formalności i zabezpieczeniu finansowania dla ich realizacji.

- Obu stronom zależy, aby do umowy przystąpiły również inne podmioty, które podobnie jak PHN S.A. będą realizować swoje inwestycje w okolicach Mola Rybackiego: Zagospodarowanie gdyńskiego nabrzeża jest ważnym elementem budowania nowoczesnej przestrzeni miejskiej. Ważne jest jednak, aby nowym inwestycjom towarzyszyło również przygotowanie odpowiedniej infrastruktury drogowej. Uważam, że współpraca władz miasta i inwestorów w tym zakresie pozwoli na kompleksowe zagospodarowanie tego terenu i wydobycie jego walorów - powiedział Wojciech Papierak, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Molo Rybackie to sztuczny półwysep wysunięty w głąb Zatoki Gdańskiej i z trzech stron otoczony morzem. Obszar należy do dzielnicy Śródmieście. W pobliżu znajduje się m.in. prestiżowy apartamentowiec Sea Towers oraz centrum handlowe Gemini, a dalej na południe mieści się Skwer Kościuszki. Rewitalizacja poprzemysłowych obszarów Mola Rybackiego w Gdyni jest elementem strategii władz miasta, która zakłada przekształcenie industrialnych terenów nadmorskich w nowoczesną dzielnicę, gdzie powstaną atrakcyjne budynki mieszkaniowe, biurowe i handlowo-usługowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA