PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pustoszeje biurowiec PŻM

  • Autor: Gazeta.pl
  • 12 wrz 2013 20:51

Do końca września z reprezentacyjnego biurowca PŻM wyprowadzi się Home.pl, w październiku odchodzi Deloitte, a do lutego 2014 - także arvato Polska. Dotychczasowi najemcy stawiają na nowe i nowoczesne biurowce, co może oznaczać kłopoty Pazimu, czytamy na stronach Gazety.pl.

REKLAMA

Kompleks biurowy Pazim to łącznie 22 tys. mkw. powierzchni. 7 tys. mkw. zajmuje na swoje biura PŻM. Reszta jest wynajmowana. Jednak jednemu z najstarszych biurowców w Szczecinie wyrosła silna konkurencja. Kompleksy: Baltic Business Park, Brama Portowa, Piastów Office Center i Lastadia to łącznie 55 tys. mkw. nowych biur znacznie nowocześniejszych od tych oferowanych przez Pazim.

Najemcy opuszczają więc starą lokalizację, wybierając biura, przystosowane do wymogów korporacyjnych, oferujących powierzchnie w formie open space, które łątwiej aranżować pod potrzeby danego najemcy.

Z biurowca Pazim wyprowadziły się ostatnio trzy duże firmy. Home.pl przenosi się do zbudowanej nad brzegiem Odry Lastadii. Firmy doradcze z grupy Deloitte dwunaste piętro w Pazimie zamieniają na 380 mkw. w należącym do SwedeCenter biurowcu w kompleksie Brama Portowa. Firma arvato także opuszcza dwa wynajmowane dotąd piętra na rzecz  Piastów Office Center.

Właściciele biurowca mówią, że liczą się z mniejszym obłożeniem powierzchni najmu. Nadal negocjują też nowe umowy.  Do biurowca wprowadza się właśnie firma Idea Leasing, która zajmie powierzchnię 70 mkw.  

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA