PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PZU szuka nieruchomości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 wrz 2014 14:31

PZU zamierza rozwijać się w branży nieruchomości komercyjnych. Krzysztof Tokarski, prezes zarządu Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU SA poinformował, że firma poszukuje dobrych produktów do przejęcia. W trakcie przygotowania jest także fundusz skierowany do inwestorów indywidualnych.

REKLAMA

- Grupa PZU jako duży ubezpieczyciel w tej części Europy rozważa inwestycje w nieruchomości. Takie działania to standard, bowiem na Zachodzie w portfelu towarzystw ubezpieczeniowych nieruchomości stanowią do 15 proc. portfela - tłumaczy Krzysztof Tokarski.

PZU działa na tym rynku już od kilku lat. Firma posiada rozbudowany zespół zajmujący się tym segment, w skład którego wchodzi 20 osób oraz liczne grono pracowników zewnętrznych z działów zarządzania ryzkiem, audytu i analiz.

- Jesteśmy przede wszystkim zainteresowani sektorem biurowym, logistycznym i handlowym - dodaje prezes TFI PZU SA. - Większość inwestorów koncentruje się na rynku biurowym w Warszawie. Naszym zdaniem jest on bardzo interesujący, ale inwestorzy polscy i zagraniczni zaczynają dostrzegać rynki biurowe w mniejszych miastach, jak Kraków, Wrocław czy Poznań - dodaje.

Z tego powodu PZU poszukuje głównych inwestycji zlokalizowanych w największych polskich aglomeracjach. Analizowane są jednak także nieruchomości w mniejszych ośrodkach. - Ciekawe są także galerie handlowe w średnich i małych miastach. Analizujemy ten obszar bardzo skrupulatnie - dodaje Tokarski.

PZU nie ujawnia, jakie środki wykorzysta na przejęcia. - W tej chwili opracowujemy nową strategię na kolejne lata, ale mogę zapewnić, że środki jakie trafią z naszej strony na ten rynek będą zauważalne - powiedział prezes TFI PZU.

Największy polski ubezpieczyciel w planach ma nie tylko akwizycje konkretnych nieruchomości. - Dostrzegamy duże zainteresowanie rynkiem nieruchomości ze strony inwestorów indywidualnych. Dlatego pracujemy obecnie nad funduszem nieruchomościowym, który byłby interesującą alternatywą dla depozytów. Spodziewamy się bardzo ciekawej stopy zwrotu - komentuje Tokarski.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA