PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Q22 o krok przed nowymi umowami najmu - wywiad

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 gru 2015 07:54

Q22 o krok przed nowymi umowami najmu - wywiad Rafał Mazurczak, dyrektor Działu Projektów Biurowych w Echo Investment SA

Postępuje komercjalizacja warszawskiego wieżowca Q22. Jak w rozmowie z Propertynews.pl mówi Rafał Mazurczak, dyrektor Działu Projektów Biurowych w Echo Investment SA, firma jest o krok od podpisania kolejnych, dużych umów najmu. Znamy także datę planowanego zakończenia budowy inwestycji.

REKLAMA

Na jakim etapie jest obecnie realizacja Q22?

Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Kontynuujemy realizację zwieńczenia dachu. Jeszcze do końca tego roku zakończymy układanie elewacji i nadamy ostateczny kształt bryle budynku. W środku rozpoczęły się już prace wykończeniowe powierzchni wynajętej przez Deloitte. Montowane są instalacje kluczowe dla funkcjonowania wieżowca. Prowadzone są ostatnie prace na parkingu podziemnym.

Kiedy budynek zostanie formalnie oddany do użytku?

Spodziewamy się, że w kwietniu uzyskamy ostateczne pozwolenie na użytkowanie. Następnie do biurowca zaczną wprowadzać się najemcy. W maju swoją siedzibę do Q22 przeniesie Deloitte. Równocześnie przygotowujemy powierzchnie dla innych najemców. Do wakacji uruchomione zostaną także wszystkie lokale i punkty usługowe, takie jak kawiarnia, kantyna, GYM czy szatnie i parkingi dla rowerzystów.

Jak przebiega komercjalizacja wieżowca?

Naszym największym najemcą pozostaje firma Deloitte, która zdecydowała się na wykorzystanie ponad 11 tys. mkw. Jesteśmy w trakcie kolejnych rozmów i już dziś mogę zapewnić, że z końcem stycznia osiągniemy poziom niemal 60 proc. W tym momencie uzgadniamy ostatnie szczegóły umowy z najemcą, który zajmie 7 tys. mkw. powierzchni. Kolejny podpisał właśnie umowę wynajmu 5 tys. mkw. Nie mogę jeszcze zdradzić ich nazw, mogę jednak powiedzieć, że się negocjujemy z renomowanymi firmami z branż: finansowej, prawnej, doradczej oraz technologicznej. Na początku następnego roku, będziemy mogli podać więcej szczegółów.

Od jakiegoś czasu mówi się o potencjalnej sprzedaży Q22. Czy znane są szczegóły planowanej operacji?

Obecnie przede wszystkim koncentrujemy się na prowadzeniu budowy. Chcemy zakończyć ją zgodnie z harmonogramem. Jednocześnie prowadzimy proces komercjalizacji. Dzisiaj to są najważniejsze zadania, jakie stoją przed firmą Echo Investment.

Oczywiście, spotykamy się z zainteresowaniem ze strony inwestorów chętnych na jego zakup. Trudno się temu dziwić, inwestycji realizowanej z takim rozmachem, w samym centrum miasta, dawno w Warszawie nie było. To projekt prestiżowy o ogromnym potencjale.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA