PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Q22 sprzedane za ponad miliard!

 • Autor: PropertyNews.pl
 • 19 gru 2016 08:36

Q22 sprzedane za ponad miliard! Q22

Echo Investment zawarło z Invesco Real Estate European Fund (IREEF) umowę sprzedaży projektu Q22 za 230,3 mln euro netto, czyli ponad miliard złotych. Kupującym jest spółka IREEF – Strykow Propco.REKLAMA

Umowa dotyczy projektu Q22, budynku biurowo-handlowo-usługowego wraz z nieruchomością. Echo otrzyma także dodatkowe wynagrodzenie za prace wykończeniowe. Umowa, w formie aktu notarialnego, opiewa na kwotę 230,27 mln euro (1 019,02 mln zł) - podało Echo.

Kwota 230 mln EUR została już zapłacona. Pozostała część należności zostanie uregulowana w 2017 roku, kiedy wszyscy najemcy wprowadzą się do budynku.

- Zakończenie budowy biurowca Q22 i jego sprzedaż tak renomowanemu inwestorowi, jakim jest Invesco Real Estate to dla nas powód do dumy. W nieruchomościowym portfelu funduszu Invesco, Q22 przez następne lata pozostanie najbardziej prestiżowym budynkiem w Warszawie. Transakcja jest zgodna ze strategią Echo Investment, która zakłada skupienie się na działalności deweloperskiej i sprzedaż budynków tuż po zakończeniu ich budowy i wynajmu – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

- Jesteśmy zadowoleni, że staliśmy się właścicielami Q22, nowego warszawskiego wieżowca spełniającego najnowocześniejsze standardy. Dzięki tej transakcji dywersyfikujemy portfolio naszych nieruchomości, a jakość tego budynku to wartość dodana dla naszego portfela. Inwestycja zwiększy nasze przychody, a na końcu - zwroty dla inwestorów - komentuje Paddy Bingham, Managing Director, Fund Management – Europe z Invesco Real Estate.

Jesteśmy zadowoleni, że powiększamy naszą środkowoeuropejską platformę o biurowiec Q22, cieszący się tak dużą rozpoznawalnością i bardzo wysoką jakością. Biorąc pod uwagę ogromne doświadczenie Invesco Real Estate w Europie Środkowej, mamy dostęp do tak unikalnych okazji inwestycyjnych, co zyskuje na znaczeniu w czasach, kiedy brakuje porównywalnych możliwości rynkowych. Imponująca lista najemców dowodzi, że Q22 jest jednym z najlepiej postrzeganych budynków w centrum Warszawy – dodaje Tomas Picha, Senior Director, CEE Transactions, Invesco Real Estate.

Echo zawarło jednocześnie z kupującym umowę gwarancji jakości na roboty budowlane, umowę o zarządzanie nieruchomością, gwarancję czynszową oraz umowę na prace wykończeniowe.

- Umowa na prace wykończeniowe przewiduje wynagrodzenie, należne sprzedającemu od kupującego, za wykonanie po zawarciu umowy sprzedaży prac wykończeniowych, w pomieszczeniach budynku przeznaczonych na wynajem, które na dzień zawarcia umowy sprzedaży nie są jeszcze wynajęte albo są wynajęte ale prace wykończeniowe nie zostały jeszcze zakończone. Wynagrodzenie wynosi 700 euro plus VAT, za każdy metr kwadratowy powierzchni wykończony przez sprzedającego i będzie płatne po spełnieniu się warunków wskazanych w umowie - podało Echo.

 • 1
 • 2
 • kasia 2016-12-19 11:25:26
  e-sprawdz-punkty-karne.pl/

  JEdyny serwis gdzie sprawdzisz ilość punktów karnych online!

REKLAMA

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA