PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Radius jest zdeterminowany do udziału w dalszym procesie prywatyzacji PHN

  • Autor: PAP
  • 17 gru 2012 09:09

Radius jest zdeterminowany do udziału w dalszym procesie prywatyzacji PHN

Grupa Radius, po złożeniu wniosku do UOKiK i odbyciu kolejnej rundy rozmów z przedstawicielami resortu skarbu, podtrzymuje swoje zainteresowanie udziałem w procesie prywatyzacji i oferty publicznej Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) - podał Radius w komunikacie prasowym.

REKLAMA

"Jesteśmy zdeterminowani do udziału w dalszym procesie, który ma wyłonić inwestora dla spółki. Żywimy nadzieje, że harmonogram czasowy zostanie zachowany ( tj. I kw 2013 ) i jesteśmy przygotowani do takiego scenariusza pod względem zapewnienia stosownego finansowania transakcji w przypadku wyłonienia naszej spółki jako inwestora" - poinformował, cytowany w komunikacie, Robert Szustkowski, reprezentujący Grupę Radius.

"Rozumiemy MSP i chęć przeanalizowania innych, optymalnych zasad przeprowadzenia procesu prywatyzacji i czekamy na dalsze decyzje oraz szczegółową analizę spółki PHN w ramach prospektu emisyjnego" - dodał.

W komunikacie podano, że spółka prowadzi bieżącą analizę statusu prawnego nieruchomości wchodzących w skład PHN i ocenę potencjalnych zagrożeń w postaci roszczeń.

W listopadzie Ringwood Financial Ltd., należący do Grupy Radius, złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o przejęcie kontroli nad PHN.

Pierwotnie resort skarbu zakładał bowiem równoczesne przeprowadzenie oferty publicznej PHN oraz pozyskanie dla spółki tzw. cornerstone investor, funduszu specjalizującego się w zarządzaniu nieruchomościami, który miałby objąć w spółce pewien pakiet akcji.

W piątek, 14 grudnia, MSP poinformowało jednak, że zdecydowało się na przeprowadzenie prywatyzacji PHN w dwóch etapach. Pierwszy zakłada sprzedaż mniejszościowego pakietu na giełdzie, drugi - zaoferowanie znaczącego pakietu inwestorowi branżowemu.

MSP zwróciło się z wnioskiem do Komisji Nadzoru Finansowego o wznowienie postępowania w sprawie zatwierdzenia prospektu emisyjnego PHN.

Według nieoficjalnych informacji PAP, debiut spółki na warszawskiej giełdzie może nastąpić w pierwszych dniach lutego.

Intencją Skarbu Państwa jest zakończenie obu etapów w przyszłym roku - tak, aby przed końcem 2013 roku Skarb Państwa pozostał mniejszościowym akcjonariuszem PHN. Obecnie jest właścicielem 100 proc. akcji spółki.

Oferta PHN obejmować ma wyłącznie akcje sprzedawane przez Skarb Państwa, ofercie nie będzie natomiast towarzyszyć emisja nowych akcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA