PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Radius rezygnuje z prywatyzacji PHN

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 lis 2013 19:29

Radius rezygnuje z prywatyzacji PHN

Grupa Radius, podmiot aktywny przy I etapie prywatyzacji Polskiego Holdingu Nieruchomości poinformował oficjalnie, że nie prowadzi w tym momencie działań mających na celu przejęcie kontroli nad spółką. - Obecnie zaangażowaliśmy nasze środki w inne projekty inwestycyjne. Decyzję o ewentualnej analizie procesu prywatyzacji PHN musimy odsunąć na dalszy plan - poinformował redakcję Propertynews.pl Robert Szustkowski, właściciel Grupy Radius.

REKLAMA

Robert Szustkowski jako inwestor wiodący oraz Grupa Radius aktywnie uczestniczyła w pierwszym etapie prac, związanych z procesem prywatyzacji spółki PHN, który rozpoczął się w 2012 roku.

- Obecnie Robert Szustkowski i Grupa Radius nie zna stanowiska Ministerstwa Skarbu w zakresie formy, czasu i parametrów oferty sprzedaży pakietu PHN SA inwestorowi strategicznemu. Do dziś nie dotarła do Grupy Radius oficjalna wycena spółki PHN SA, co uniemożliwia zarządowi zajęcie stanowiska i wiarygodnej oceny sytuacji i finansowych parametrów, według których miałaby przystąpić do rozmów jako inwestor - napisano w oficjalnym oświadczeniu.

- Obecnie możemy jedynie opierać się na doniesieniach prasowych, z których wynika, że Ministerstwo Skarbu planuje sprzedaż większościowego pakietu akcji PHN SA. Nie określa to jednak w sposób wyraźny wielkości pakietu akcji, co może skutkować różnym rozwojem scenariuszu i wycen finansowych. W przypadku sprzedaży pakietu 75 proc. inwestor zobowiązany jest bowiem do ogłoszenia wezwania na całość akcji (100 proc.) i może skutkować zdjęciem spółki z GPW. W przypadku sprzedaży pakiety 66 proc. akcji inwestor może pozostać spółkę na GPW, lecz parametry wyceny mogą w znaczny sposób różnić się - podkreśla Robert Szustkowski.

Jak deklaruje Szustkowski, na obecnym etapie nie jest zainteresowany udziałem w procesie zakupu pakietu większościowego PHN SA od Min. Skarbu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA