PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Radius rezygnuje z prywatyzacji PHN

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 lis 2013 19:29

Radius rezygnuje z prywatyzacji PHN

Grupa Radius, podmiot aktywny przy I etapie prywatyzacji Polskiego Holdingu Nieruchomości poinformował oficjalnie, że nie prowadzi w tym momencie działań mających na celu przejęcie kontroli nad spółką. - Obecnie zaangażowaliśmy nasze środki w inne projekty inwestycyjne. Decyzję o ewentualnej analizie procesu prywatyzacji PHN musimy odsunąć na dalszy plan - poinformował redakcję Propertynews.pl Robert Szustkowski, właściciel Grupy Radius.

REKLAMA

Robert Szustkowski jako inwestor wiodący oraz Grupa Radius aktywnie uczestniczyła w pierwszym etapie prac, związanych z procesem prywatyzacji spółki PHN, który rozpoczął się w 2012 roku.

- Obecnie Robert Szustkowski i Grupa Radius nie zna stanowiska Ministerstwa Skarbu w zakresie formy, czasu i parametrów oferty sprzedaży pakietu PHN SA inwestorowi strategicznemu. Do dziś nie dotarła do Grupy Radius oficjalna wycena spółki PHN SA, co uniemożliwia zarządowi zajęcie stanowiska i wiarygodnej oceny sytuacji i finansowych parametrów, według których miałaby przystąpić do rozmów jako inwestor - napisano w oficjalnym oświadczeniu.

- Obecnie możemy jedynie opierać się na doniesieniach prasowych, z których wynika, że Ministerstwo Skarbu planuje sprzedaż większościowego pakietu akcji PHN SA. Nie określa to jednak w sposób wyraźny wielkości pakietu akcji, co może skutkować różnym rozwojem scenariuszu i wycen finansowych. W przypadku sprzedaży pakietu 75 proc. inwestor zobowiązany jest bowiem do ogłoszenia wezwania na całość akcji (100 proc.) i może skutkować zdjęciem spółki z GPW. W przypadku sprzedaży pakiety 66 proc. akcji inwestor może pozostać spółkę na GPW, lecz parametry wyceny mogą w znaczny sposób różnić się - podkreśla Robert Szustkowski.

Jak deklaruje Szustkowski, na obecnym etapie nie jest zainteresowany udziałem w procesie zakupu pakietu większościowego PHN SA od Min. Skarbu.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA