PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Realizacja projektu KróLEWska w Warszawie oficjalnie rozpoczęta

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 maj 2014 18:39

Realizacja projektu KróLEWska w Warszawie oficjalnie rozpoczęta

14. maja, z pierwszym symbolicznym wbiciem łopaty, austriacki inwestor budowlany S+B Gruppe AG zaznaczył rozpoczęcie prac budowlano-konstrukcyjnych nowego obiektu biurowo-handlowego KróLEWska w sercu Warszawy.

REKLAMA

Po zakończonej powodzeniem sprzedaży Zebra Tower i przy zbliżającym się otwarciu hotelu Hampton by Hilton Warsaw City Centre przy ul. Wspólnej 72, obiekt KróLEWska jest trzecim projektem firmy S+B w stolicy Polski.

Jak dowiedział się portal Propertynews.pl, budowa inwestycji rozpocznie się w ciągu najbliższych tygodni. Spodziewana data zakończenia projektu to I kwartał 2016 roku.

- Inwestycje obiektów biurowo-handlowych w ważnych miastach stołecznych, takich jak Warszawa, dzięki projektom wysokiej jakości zawsze utrzymują lub nawet zwiększają swoją wartość. Projekt króLEWska z pewnością spełnia te wymagania i dlatego jest dla nas wielką przyjemnością móc opracowywać i budować tak dobrze zapowiadający się obiekt w centrum miasta - powiedział Reinhard Schertler, członek zarządu S+B.

Obiekt KróLEWska zlokalizowany jest w samym środku rdzenia centrum biznesowego Central Business District. Powierzchnia budynku to 6 tys. mkw.

Zewnętrzna kompozycja 8-kondygnacyjnego biurowca KróLEWska zaznaczona jest wyraźną fasadą architektoniczno-rzeźbiarską utworzoną przez pionowe rastry z oknami od poziomu podłogi do sufitu. Kubatura budynku mieści w sobie tarasy lub balkony od 1 do 6 kondygnacji. Z  tarasu na 6 kondygnacji będą mogli korzystać wszyscy najemcy powierzchni biurowych i handlowych.

Dwubarwna kolorystyka fasady składać się będzie z srebrno-zielonej dolnej części fasady i pozostałych, opalizujących elewacji wnoszących akcenty urozmaicenia. Kolor dla tego obiektu został specjalnie opracowany i daje wrażenie palety barw od czarnej przez fioletową do zielonej, w zależności od kąta patrzenia. Dodatkowo w wybranych miejscach umieszczone są elementy w kolorze złota.

Raster fasady utworzony jest z fałdowanych elementów powlekanych aluminium proszkowym ze zintegrowanym systemem ekranowania słonecznego. Strony wschodnia, południowa i zachodnia budynku są w pełni wyposażone w urządzenia osłaniające przed słońcem, które sterowane są automatycznie dla zapewnienia optymalnych warunków klimatycznych w pomieszczeniach oraz oszczędności energii. Na fasadzie północnej system ekranowania słonecznego może być też regulowany indywidualnie, stosownie do uzgodnień z najemcami.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA