PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Realizacja projektu KróLEWska w Warszawie oficjalnie rozpoczęta

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 maj 2014 18:39

Realizacja projektu KróLEWska w Warszawie oficjalnie rozpoczęta

14. maja, z pierwszym symbolicznym wbiciem łopaty, austriacki inwestor budowlany S+B Gruppe AG zaznaczył rozpoczęcie prac budowlano-konstrukcyjnych nowego obiektu biurowo-handlowego KróLEWska w sercu Warszawy.

REKLAMA

Po zakończonej powodzeniem sprzedaży Zebra Tower i przy zbliżającym się otwarciu hotelu Hampton by Hilton Warsaw City Centre przy ul. Wspólnej 72, obiekt KróLEWska jest trzecim projektem firmy S+B w stolicy Polski.

Jak dowiedział się portal Propertynews.pl, budowa inwestycji rozpocznie się w ciągu najbliższych tygodni. Spodziewana data zakończenia projektu to I kwartał 2016 roku.

- Inwestycje obiektów biurowo-handlowych w ważnych miastach stołecznych, takich jak Warszawa, dzięki projektom wysokiej jakości zawsze utrzymują lub nawet zwiększają swoją wartość. Projekt króLEWska z pewnością spełnia te wymagania i dlatego jest dla nas wielką przyjemnością móc opracowywać i budować tak dobrze zapowiadający się obiekt w centrum miasta - powiedział Reinhard Schertler, członek zarządu S+B.

Obiekt KróLEWska zlokalizowany jest w samym środku rdzenia centrum biznesowego Central Business District. Powierzchnia budynku to 6 tys. mkw.

Zewnętrzna kompozycja 8-kondygnacyjnego biurowca KróLEWska zaznaczona jest wyraźną fasadą architektoniczno-rzeźbiarską utworzoną przez pionowe rastry z oknami od poziomu podłogi do sufitu. Kubatura budynku mieści w sobie tarasy lub balkony od 1 do 6 kondygnacji. Z  tarasu na 6 kondygnacji będą mogli korzystać wszyscy najemcy powierzchni biurowych i handlowych.

Dwubarwna kolorystyka fasady składać się będzie z srebrno-zielonej dolnej części fasady i pozostałych, opalizujących elewacji wnoszących akcenty urozmaicenia. Kolor dla tego obiektu został specjalnie opracowany i daje wrażenie palety barw od czarnej przez fioletową do zielonej, w zależności od kąta patrzenia. Dodatkowo w wybranych miejscach umieszczone są elementy w kolorze złota.

Raster fasady utworzony jest z fałdowanych elementów powlekanych aluminium proszkowym ze zintegrowanym systemem ekranowania słonecznego. Strony wschodnia, południowa i zachodnia budynku są w pełni wyposażone w urządzenia osłaniające przed słońcem, które sterowane są automatycznie dla zapewnienia optymalnych warunków klimatycznych w pomieszczeniach oraz oszczędności energii. Na fasadzie północnej system ekranowania słonecznego może być też regulowany indywidualnie, stosownie do uzgodnień z najemcami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA