PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Recepta na architekturę Warszawy

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 lip 2015 10:16

Władze Warszawy powołały nowy organ doradczy - Radę Architektury i Planowania Przestrzennego. Tworzy ją 21 osób. Oprócz architektów znaleźli się w niej socjologowie, artyści czy architekci krajobrazu, których powołano na okres trzech lat.

REKLAMA

- To ciało, którego istnienie nie wynika z żadnych przepisów. Zadaniem Rady jest służenie ratuszowi pomocą w kwestii architektury, urbanistyki, zagospodarowania przestrzennego czy estetyki miasta – podkreśla Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy.

Wcześniejsza Rada składała się z 11 przedstawicieli - architektów i urbanistów. - W tej kadencji spektrum działania Rady będzie szersze niż wcześniej. Stąd w jej składzie oprócz architektów znaleźli się socjologowie miasta, artyści, architekci krajobrazu – dodaje Jacek Wojciechowicz.

Na tym etapie jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretnych zadaniach, za jakie weźmie się ten organ. Prezydent podkreśla jednak, że liczy zarówno na inicjatywę samej Rady i zwracanie uwagi na konkretne kwestie, którymi należy się zająć. Z drugiej strony ratusz będzie zwracał się do Rady z prośbą o opinię na temat różnych inwestycji jak np. Nowe Centrum Warszawy. Zamierza rozmawiać też o zagadnieniach związanych z estetyką miasta i zagospodarowaniem ważnych miejsc. - Są to tematy, które wymagają innego spojrzenia i dobrej rady. Bo dobra recepta na miasto musi być bardzo szeroka i obejmować wiele dziedzin, tak żeby z różnych koncepcji wyklarowały się rozwiązania najlepsze dla miasta i jego mieszkańców – podsumowuje wiceprezydent Warszawy.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA