PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redefine przejmuje udziały w portfelu biurowym

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 15 sty 2018 09:45

Redefine przejmuje udziały w portfelu biurowym Londyn, City, fot. Pixabay

Brytyjska spółka RDI ogłosiła nabycie 80 proc.udziałów w portfelu czterech siedzib, strategicznie zlokalizowanych i wysokiej jakości elastycznych biur w centrum Londynu od Forum Partners, Kailong Group i Office Space in Town.

REKLAMA

Wartość portfolio - 161,7 mln funtów odzwierciedla oczekiwany zysk ponad 6 proc. Nabycie obejmuje istniejące instrumenty dłużne w kwocie 73,5 mln funtów odzwierciedlające wartość pożyczki (LTV) w wysokości 45 proc., zgodnie ze strategicznym priorytetem redukcji wpływu grupy.

Wartość kapitału dla 80 proc. udziału RDI w portfelu 72,5 mln funtów, w tym koszty transakcji niższe niż 1 proc., to terminowa i skuteczna reinwestycja większości wpływów z ostatniej sprzedaży niemieckiego portfela supermarketów. Oczekuje się, że zysk gotówkowy z kapitału przekroczy 9 proc. Przejęcie wspiera strategię spółki polegającą na recyklingu kapitału na aktywach i lokalizacjach korzystających ze zrównoważonych długoterminowych możliwości wzrostu, zmian strukturalnych w zakresie popytu i strategicznych inwestycji w infrastrukturę.

OSIT, nowy strategiczny partner spółki, pozostanie operatorem i zachowa 20 proc. udziałów w portfelu. OSIT to jeden z najbardziej doświadczonych menedżerów w branży, z ponad 25-letnim doświadczeniem w rozwijaniu i zarządzaniu obsługiwanymi biurami na terenie Wlk. Brytanii. OSIT jest prowadzony przez założycieli Giles'a Fuchs'a i Niki Fuchs, którzy mają rozległe doświadczenie w branży i będą mogli silnie zestroić interesy dzięki 20 proc. współinwestowaniu OSIT i opłacie za zarządzanie opartej na EBITDA.

Londyn jest światowym liderem na rynku biurowym z obsługą serwisową, gdzie zmiany strukturalne i behawioralne powodują duże zapotrzebowanie wysokiej jakości, elastycznych i opłacalnych powierzchni. W globalnym środowisku pracy z technologią wspierającą mobilność i elastyczność pracowników, firmy wymagają zdolności dostosowywania i obniżania kosztów. Ten trend obserwuje się nie tylko w małych i nowych firmach, ale także w dużych korporacjach, które coraz częściej wykorzystują elastyczną przestrzeń.

W ramach elastycznego sektora biurowego istnieją operatorzy, którzy są właścicielami aktywów, inni operują modelem dzierżawionym nieruchomości, zasadniczo podnajmując przestrzeń. Jako właściciele aktywów spółka sprawuje bezpośrednią kontrolę nad zarządzaniem budynkami, projektowaniem (w tym zarządzaniem gęstością i usługami), stawkami biurowymi, podstawą kosztową i użytkowaniem nieruchomości. Ponadto RDI ma swobodę wykorzystania możliwości zarządzania aktywami i synergii z istniejącym portfolio w Londynie.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA