PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

REINO: globalne fundusze chcą naszych biurowców

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 02 lis 2015 10:13

REINO: globalne fundusze chcą naszych biurowców Kapelanka 42

Jeden z najbardziej aktywnych polskich funduszy inwestycyjnych, REINO Partners, szykuje nowe przejęcia. - W pierwszych kwartałach 2016 planujemy zakup przynajmniej dwóch budynków biurowych w Polsce - zdradza w rozmowie z Propertynews.pl Dorota Latkowska-Diniejko, MRICS, współzałożyciel i partner zarządzający grupy REINO Partners.

REKLAMA

REINO Partners posiada obecnie część kompleksu Kapelanka 42 w Krakowie, inwestycję Malta House w Poznaniu i pierwszy etap Alchemia w Gdańsku. Wartość portfela przekracza 100 mln euro.

- Naszym zdaniem optymalny portfel nieruchomości to min. 5-7 budynków. Będziemy starali się osiągnąć ten poziom w ciągu najbliższych 2 lat. Rozważamy główne biurowe rynki regionalne w Polsce nie wykluczając selektywnych inwestycji w Warszawie - zapowiada Dorota Latkowska - Diniejko.

Jak zauważa partner w REINO, firma nie planuje sprzedaży nieruchomości biurowych. - Mogę jednak powiedzieć, że zgłosiły się do nas trzy podmioty, które chciały przejąć cały portfel. Jego wartość przekroczyła 100 mln euro, co jest skalą, którą interesują się najwięksi inwestorzy z sektora - dodaje Latkowska-Dinejko.

Projekt realizowany przez polski fundusz jest atrakcyjny z punktu widzenia globalnych inwestorów. - Nie posiadając lokalnych struktur stawiają na dobrze przygotowane, generujące wysokie zyski, projekty. REINO działa jednak długofalowo – nasze fundusze są projektami dywidendowymi, stawiamy na stabilny i stały zysk. Nie mamy strategii "oportunistycznej", dlatego ograniczamy ryzyka wchodząc w stabilne projekty - opowiada.

Strategia inwestycyjna zakłada wypłacanie dywidendy z przychodów z najmów biurowców. Dlatego, jak komentuje Dorota Latkowska-Diniejko, REINO nie ma presji czasowej jeśli chodzi o sprzedaż biurowców. - W momencie, kiedy oferta będzie naszym zdaniem atrakcyjna rozważymy ich sprzedaż - konkluduje.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA