PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

REINO Partners powołało nowy fundusz

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 mar 2017 11:02

REINO Partners powołało nowy fundusz Radosław Świątkowski, prezes REINO Partners

Oferta REINO Partners dla polskiego inwestora powiększyła się o fundusz REINO Deweloperski FIZ, który angażuje środki w projekty z sektora biurowego w największych polskich miastach.

REKLAMA

Pierwsze przedsięwzięcie deweloperskie nowego funduszu REINO Partners jest już realizowane. To kompleks dwóch budynków biurowych o 23 tys. mkw. łącznej powierzchni najmu. Budowa rozpocznie się w II kwartale 2017 r., a zakończy w II kwartale 2019 r. Skomercjalizowano już całe piętro pierwszego budynku. Oczekiwana stopa zwrotu z tego projektu wynosi co najmniej 20 proc. Docelowo REINO Deweloperski FIZ zamierza dokonać 5-7 tego typu inwestycji.

- Interesują nas projekty o oczekiwanej stopie zwrotu przekraczającej 15 proc. w skali roku - podkreśla Radosław Świątkowski, prezes REINO Partners. - Dajemy polskim inwestorom możliwość uczestniczenia w projektach o skali niedostępnej dla pojedynczej osoby. To właśnie skala, w połączeniu z jakością, ogranicza ryzyko i oferuje najwyższe stopy zwrotu – wyjaśnia.

REINO Partners celuje w nieruchomości o najwyższym międzynarodowym standardzie - wynajmowane przede wszystkich firmom z sektora BPO i usług wspólnych. Poza Warszawą to najbardziej pożądani najemcy odpowiadający za 60 proc. popytu. Wszystkie projekty będą realizowane wspólnie z deweloperami. Zapewni to nie tylko minimalizowanie ryzyka, ale także maksymalizowanie ceny sprzedaży obiektu. To bardzo ważne, zwłaszcza dla zagranicznych funduszy, które nadal dominują na rynku inwestycyjnym.

- Nie jesteśmy deweloperem i nie zamierzamy udawać, że nim jesteśmy. Wspólne przedsięwzięcia umożliwiają optymalne wykorzystanie kompetencji, obniżenie ryzyka, także finansowego, oraz sprzedaż wybudowanego i wynajętego budynku po jak najlepszej cenie. Niezwykle istotne jest to, że wybrany deweloper inwestuje na takich samych zasadach jak zarządzany przez nas fundusz. To model, który jest bardzo pozytywnie odbierany przez naszych inwestorów – mówi Radosław Świątkowski.

Każdy projekt będzie realizowany w spółce celowej. Kredyt ma stanowić 65-75 proc. budżetu przedsięwzięcia. W większości przypadków wkład własny będzie wnoszony po połowie przez fundusz oraz wybranego dewelopera, co oznacza, że fundusz zapewni 12,5-17,5 proc. niezbędnego finansowania przy 50 proc. udziału w zyskach.

- REINO jest postrzegane przez banki jako kompetentny i rzetelny partner, który w wehikułach dla polskich inwestorów przedstawia projekty o najwyższej jakości. Procentuje nasze 20-letnie doświadczenie. Wnioski składamy zwykle do kilku banków, wybierając jak najlepszą ofertę - mówi Radosław Świątkowski.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA