PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Reino przeciera szlaki. Debiut na GPW już w 2016

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 mar 2016 10:04

Reino przeciera szlaki. Debiut na GPW już w 2016 fot. GPW

Polski fundusz nieruchomościowy Reino w ubiegłym roku dokonał kilku dużych akwizycji biurowych. Dziś jego plany są równie ambitne. - Chcemy wejść na Giełdę Papierów Wartościowych - zapowiada Radosław Świątkowski, prezes Reino.

REKLAMA

- Na obecnym etapie, ze względów prawnych, nie możemy ujawniać informacji na temat harmonogramu wejścia na giełdę. Chcemy, by Reino Dywidenda Plus, spółka rynku wynajmu nieruchomości, zadebiutowała na GPW w 2016 r. - tłumaczy Świątkowski.

Jak dodaje, giełdowy debiut spółki był zakładany już w momencie jej powstania. - Chcemy w ten sposób zaoferować szerszemu gronu inwestorów, dla których np. ze względów formalnych lub dostępny budżet inwestycyjny, niedostępne są nasze zamknięte fundusze rynku wynajmu nieruchomości, możliwość inwestycji w spółkę będącą właścicielem wysokiej klasy nieruchomości komercyjnych, czerpiących zyski z ich wynajmu. Reino Dywidenda Plus stanie się pierwszą giełdową spółką rynku wynajmu nieruchomości o charakterze dywidendowym - dodaje prezes Reino.

Fundusze, które zostaną pozyskane z wejścia na GPW zostaną w pewnej części przeznaczone na nowe akwizycje nieruchomościowe. Jak tłumaczy prezes, najbardziej atrakcyjne są obiekty o wysokim międzynarodowym standardzie przynoszące stały dochód.

- Scenariusz optymalny IPO Reino Dywidenda Plus zakłada zebranie środków, które pozwolą na wykupienie koinwestorów z dwóch pierwszych projektów należących do Reino Dywidenda Plus oraz nabycie przynajmniej jednej nowej nieruchomości, uzupełniającej portfel - komentuje szef Reino.

Projekt Reino mógłby skorzystać na propozycji przedstawionej przed kilkoma tygodniami przez prezes Giełdy Papierów Wartościowych. Instytucja chce powstania polskiej struktury REIT.

- Nie uzależniamy naszych planów wobec Reino Dywidenda Plus od zmian w prawie, zgadzamy się jednak z opinią m.in. prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, że wprowadzenie w Polsce zmian prawnych umożliwiających zakładanie REIT, będzie mieć przełomowy charakter zarówno dla polskiego rynku kapitałowego jak i szerzej – dla polskiej gospodarki. Na dojrzałych rynkach fundusze emerytalne oraz inwestorzy indywidualni inwestują w nieruchomości komercyjne. Najzamożniejsi nierzadko ponad 50 proc. swoich portfeli. Polski rynek nieruchomości komercyjnych uznawany jest przez inwestorów z całego świata za jeden z najatrakcyjniejszych w Europie, jednak do tej pory na rynku brakowało instrumentów pozwalających tak polskim funduszom emerytalnym jak i mniej zasobnym inwestorom indywidualnym inwestować w nieruchomości komercyjne. Polski REIT daje takową możliwość, a następnie wyrównuje ich szanse, z punktu widzenia podatkowego, w rywalizacji z zagranicznymi graczami działającymi w formie REIT o najlepsze aktywa w Polsce - tłumaczy Radosław Świątkowski.

  • 1
  • 2
  • Mira 2016-03-25 08:16:17
    Zmieniając temat na nieco przyjemniejszy - podsyłam link do ciekawej stronki o podróżach. Wiele artykułów, relacji, porad i zdjęć. Szukasz inspiracji? Nie wiesz gdzie pojechać lub ciekawi cię to, co dzieje się w innych krajach? Zajrzyj tutaj kronikaodkrywcow.pl

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA