PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

REIT-y mogą zmienić oblicze rynku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 cze 2017 07:41

REIT-y mogą zmienić oblicze rynku Marcin Mędrzecki, Associate Director w Dziale Doradztwa Inwestycyjnego, Colliers International

Struktury typu REIT mogą w bardzo pozytywny sposób wpłynąć na polski rynek nieruchomości komercyjnych - zapewnia Marcin Mędrzecki, Associate Director w Dziale Doradztwa Inwestycyjnego, Colliers International.

REKLAMA

- Polski kapitał działający poprzez fundusze typu REIT, aktywnie i na dużą skalę inwestujący na rynku nieruchomości komercyjnych z pewnością poprawiłby płynność, tj. doprowadziłby do zwiększenia liczby transakcji, a co za tym idzie może poprawić, w sumie i tak bardzo dobre, oceny polskiego rynku - zapewnia Mędrzecki.

Jak dodaje, istnieje szansa, by REIT-y pobudziły kapitał zwykłych Polaków do inwestowania w nieruchomości. - Nie mniej jednak, na obecnym etapie, bez możliwości oceny poszczególnych funduszy, strategii i oferty, bez uchwalonej ustawy, jest jeszcze zbyt wcześnie na jednoznaczną prognozę, jaki udział w rynku inwestycyjnym uda się zająć polskim REIT-om w najbliższych latach - komentuje.

- Według znanych nam założeń ustawy o REIT-ach ustawodawca stara się, aby REIT-y były głównie narzędziem do inwestowania dla mniejszych, indywidualnych inwestorów. Nowe przepisy nie mają na celu stworzenia nowego narzędzia do optymalizacji podatkowych dla podmiotów zagranicznych. Na straży tego mają stać przepisy ograniczające koncentrację - zapewnia przedstawiciel Colliers International.

Według Mędrzeckiego, REIT-y będą miały pozytywny wpływ na rynek, gdyż będą zwiększać płynność na rynku (zarówno pod względem inwestowanych kwot, jak i liczby transakcji). - Trudno jest na obecnym etapie ocenić, jakie strategie przyjmą poszczególne podmioty i w jakie aktywa czy segmenty rynku będą inwestować. Mamy nadzieję, iż znajdzie się przynajmniej kilka funduszy inwestujących w najbardziej bezpieczne, dobrze wynajęte nieruchomości w najlepszych lokalizacjach. Nabywanie starszych lub niechcianych nieruchomości może być bardzo opłacalne, ale wymaga nie lada doświadczenia i na pewno wiąże się z większym ryzykiem - komentuje.

- Mamy nadzieję, iż niektóre REIT-y będą inwestować w dobre nieruchomości, które - chociażby ze względu na wielkość - pozostają poza zainteresowaniem dużych międzynarodowych graczy; być może na rynkach, na których tacy inwestorzy nie są jeszcze obecni. Jeżeli tak inwestujące REIT-y odniosą sukces, będzie to miało wpływ na cały rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA