PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekord coraz bliżej. Będzie strzał w dziesiątkę?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 wrz 2017 15:15

Rekord coraz bliżej. Będzie strzał w dziesiątkę? Elżbieta Czerpak

Całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce przekroczyły 9,6 mln mkw. na koniec czerwca 2017 r. – wynika z najnowszego raportu Knight Frank dotyczącego największych rynków biurowych.

REKLAMA

W Warszawie i sześciu głównych rynkach regionalnych zasoby biurowe po I półroczu zbliżyły się już do 9 mln mkw., podczas gdy w budowie pozostawało 1,6 mln mkw. Eksperci Knight Frank komentują sytuację w największych miastach.

- Dobra sytuacja gospodarcza Polski i warunki sprzyjające otwieraniu nowych biznesów znajdują odzwierciedlenie w kondycji rynku nieruchomości biurowych. W I połowie 2017 roku było to widoczne m.in. w niesłabnącym popycie na powierzchnię biurową w całym kraju i rosnącej aktywności deweloperów na niemal wszystkich kluczowych rynkach biurowych. W Polsce, w największych miastach, buduje się obecnie ponad 1,6 mln mkw. powierzchni biurowej, z czego prawie 600 tys. mkw. zostanie oddane do użytku już w II półroczu 2017 roku - tłumaczy Elżbieta Czerpak, dyrektor Działu Badań Rynku Knight Frank.

- Stolica Małopolski jest drugim po Warszawie największym rynkiem biurowym w kraju. Niedawno całkowite zasoby biurowe Krakowa przekroczyły milion metrów kwadratowych. W samym I półroczu wybudowano 81 tys. mkw., natomiast wynajęto więcej, bo prawie 100 tys. mkw. To aż 70 proc. średniego rocznego popytu z ostatnich czterech lat. Firmy jak widać chcą się tu rozwijać. Atrakcyjność Krakowa potwierdza jego awans na 8. pozycję w rankingu Tholons 2017, który obejmuje najbardziej sprzyjające inwestycjom miasta świata. W samej Europie Stolica Małopolski jest na 2. miejscu - dodaje Monika Sułdecka-Karaś, dyrektor Regionalny i Partner w Knight Frank.

- Wrocław oferuje prawie 900 tys. mkw. powierzchni biurowej. Nowe biura cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu pierwszych dwóch kwartałów wynajęto prawie 92 tys. mkw., czyli o 75 proc. więcej niż w analogicznych okresie 2016 roku. Wskaźnik absorpcji netto w pierwszym półroczu wyniósł ponad 55 tys. mkw. Dzięki temu niewiele powierzchni – 8,5 proc.- we wrocławskich biurowcach pozostaje do wynajęcia - komentuje Marta Mądry, Leasing Manager, Knight Frank.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA