PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowa umowa najmu na trójmiejskim rynku powierzchni biurowej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 paź 2013 14:14

Rekordowa umowa najmu na trójmiejskim rynku powierzchni biurowej

Sii powiększy prawie dwukrotnie powierzchnię swojego biura mieszczącego się w Olivia Business Centre. Jest to największa umowa najmu zawarta w tym roku w Trójmieście. W negocjacjach umowy po stronie najemcy uczestniczyła międzynarodowa firma doradcza CBRE. Budynek reprezentowała firma TPS.

REKLAMA

Łączna powierzchnia nowego biura Sii po podpisaniu umowy wynosi 2700 mkw. Firma zajmie 3 piętro połączonych budynków Olivia Point i Olivia Tower. Dzięki temu Sii będzie funkcjonować na jednej kondygnacji, bez konieczności przechodzenia pomiędzy piętrami.

To już czwarte powiększenie powierzchni biurowej firmy. Początkowo, w 2008 roku, Sii wynajmowało biuro o powierzchni 80 mkw. w wieżowcu na ul. Heweliusza, gdzie wraz ze wzrostem wynajmowała kolejne metry kwadratowe. W 2010 roku firma podjęła decyzję o zmianie biura na Biała-Office. Ze względu na olbrzymią dynamikę wzrostu firma ostatecznie przeniosła się w 2012 r. do budynku Olivia Gate, gdzie wynajęła powierzchnię biurową o początkowej wielkości 1200 mkw., a po około roku łączna wielkość biura osiągnęła 1800 mkw.

- Jesteśmy najbardziej dynamicznie rozwijającą się firmą IT w Polsce. W wyborze budynku skupiamy się przede wszystkim na dogodnej dla inżynierów i klientów lokalizacji, nowoczesnej infrastrukturze i systemach bezpieczeństwa oraz przyjaznych warunkach dla naszych pracowników. Nowa powierzchnia w budynkach Point i Tower będzie w naszej ocenie spełniać wszystkie te warunki - powiedział Michael Desmurs, dyrektor gdańskiego oddziału Sii.

- Firma Sii rozważała różne opcje, ostatecznie jednak zdecydowała się na kontynuowanie rozwoju w Olivia Business Center. Powiększenie powierzchni Sii wiąże się z relokacją w ramach parku biurowego do zupełnie nowych powierzchni biurowych, które będą przygotowywane pod aktualne potrzeby Sii - powiedział Mariusz Wiśniewski, szef biura CBRE w Trójmieście.

Sii zatrudnia ponad 1300 inżynierów. Wspiera klientów w zakresie analiz i testów, rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą oraz integracji i utrzymania systemów. Spółka Sii znalazła się na 15 miejscu na prestiżowej liście Europe's 500 - najszybciej rozwijających się prywatnych przedsiębiorstw w Europie.

Oddział Sii w Gdańsku zatrudnia już ponad 420 pracowników i tym samym jest jednym z trzech największych pracodawców z sektora IT na Pomorzu. Gdański oddział rekrutuje miesięcznie średnio 15 specjalistów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA