PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowe przychody firmy Knight Frank

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 paź 2014 13:06

Rekordowe przychody firmy Knight Frank

Knight Frank ogłosił wyniki finansowe za rok obrotowy zakończony 31 marca 2014 r., odnotowując rekordowe przychody w wysokości 392,7 mln GBP i zysk na poziomie 136,6 mln GBP.

REKLAMA

Zysk brutto grupy wzrósł o 33 proc. do 136,6 mln GBP (2013 r.: 102,7 mln GBP). Przychody grupy wzrosły o 12 proc. do 392,7 mln GBP (2013 r.: 350,0 mln GBP). Solidny bilans wykazujący saldo gotówkowe netto na poziomie 141,7 mln GBP (2013 r.: 105,1 mln GBP).

- Z ogromną przyjemnością prezentuję Państwu bardzo dobre wyniki grupy za miniony rok finansowy. Odnotowaliśmy 33-procentowy wzrost zysku pomimo znaczących inwestycji w naszą grupę, obejmujących rekrutację najlepszych fachowców, która została przeprowadzona w ramach strategii globalnego wzrostu. Dzięki połączeniu organicznego rozwoju i spektakularnych transakcji odnieśliśmy sukces, zwiększając naszą obecność na rynkach międzynarodowych oraz rozszerzając bazę klientów - skomentował Alistair Elliott, prezes i partner zarządzający w Knight Frank.

Inwestorzy w dalszym ciągu dysponują wolnymi środkami do ulokowania na globalnych rynkach nieruchomości. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że inwestycje w tym sektorze będą kontynuowane. W ostatnim okresie wyzwaniem stało się ustalenie, gdzie szukać możliwości zapewniających jak najwyższy zwrot.

Do końca 2014 roku i przez większość 2015 roku na celowniku inwestorów znajdą się kluczowe miasta świata i sektory alternatywne. Dobry stosunek jakości do ceny coraz częściej będą oferować lokalizacje znajdujące się poza tradycyjnymi centrami, gdzie prognozowany jest rozwój i możliwe do osiągniecia są wyższe stopy kapitalizacji. Ponadto, rynki najmu są obecnie bardziej dynamiczne oraz charakteryzują się większym zasięgiem niż na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Połączenie znaczenia pieniądza z rosnącym popytem na rynku wynajmu, a co za tym idzie - rosnącymi stawkami czynszu, daje nadzieję na to, że będziemy świadkami jednego z najbardziej ekscytujących okresów na rynku nieruchomości w tej dekadzie. Jednocześnie różnice pomiędzy poszczególnymi krajami jeszcze nigdy nie były tak wyraźne.

- W tym otoczeniu Knight Frank, dzięki połączeniu fachowej wiedzy w zakresie międzynarodowych rynków nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych z efektywną współpracą pomiędzy zespołami, jest moim zdaniem gotowy na najbardziej ekscytujący etap wzrostu w swojej historii. W szczególności, nasza działalność w Indiach, Australii i na Bliskim Wschodzie nabrała w ciągu ostatnich 12 miesięcy znacznego rozmachu - dodał Elliott.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA