PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowy rok na warszawskim rynku biurowym. Pozostałe miasta regionalne cały czas w tyle

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 sty 2012 09:06

Rekordowy rok na warszawskim rynku biurowym. Pozostałe miasta regionalne cały czas w tyle

W 2011 roku w Warszawie wynajęto ponad 573 tys. mkw. powierzchni biurowej, z czego ok. 29 proc. stanowiły przedłużenia i renegocjacje umów. - Pod względem wynajętej powierzchni ubiegły rok był kolejnym rekordowym okresem w tej branży. W miastach regionalnych popyt na powierzchnie biurowe jest zdecydowanie mniejszy i nie przekracza 50 tys. mkw. rocznie - informuje Wioleta Wojtczak, Senior Consultant, Research & Consultancy, Savills Sp. z o.o.

REKLAMA

Jak podaje Wioleta Wojtczak, w miastach regionalnych (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań i Łódź) największe zainteresowanie powierzchnią biurową odnotowuje się wśród firm z sektora BPO i SSC.

- Wśród miast regionalnych najlepiej radzą sobie dwa największe rynki biurowe: Kraków i Wrocław, ze wskazaniem na Wrocław. Dobra współpraca władz lokalnych z inwestorami zagranicznymi i polskimi spowodowała, że zainteresowanie tymi dwoma miastami jest największe. Dowodem są niższe niż w pozostałych ośrodkach wskaźniki pustostanów: poniżej 4 proc. we Wrocławiu i poniżej 9 proc. w Krakowie - wyjaśnia Wioleta Wojtczak.

Jak tłumaczy przedstawicielka firmy Savills, nieco gorzej radzi sobie Poznań i Trójmiasto. Wśród miast regionalnych, już od kilku kwartałów, w statystykach współczynnika niewynajętej powierzchni, który jesienią ubiegłego roku wynosił ok. 17,7 proc., przoduje Łódź. - Jest to jednak powierzchnia dostępna w projektach najnowszych, oddawanych do użytkowania w latach 2009-2010, czyli w momencie bardzo ograniczonego popytu na powierzchnie biurowe - podsumowuje Wojtczak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA