PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

RICS o magnesach dla inwestorów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 paź 2012 14:36

RICS o magnesach dla inwestorów

Efektywne i elastyczne środowisko pracy, dobrze rozwinięta sieć transportu publicznego oraz projekty spełniające wymagania zrównoważonego budownictwa to jedne z najważniejszych kwestii dla inwestorów - wynika z raportu Corporate Real Estate: investment and EU Cities, zaprezentowanego na targach Expo Real w Monachium przez organizację RICS.

REKLAMA

Badania RICS wiązały się z poznaniem oczekiwań najemców w 13 najważniejszych miastach Europy: Londynie, Frankfurcie, Budapeszcie, Amsterdamie, Brukseli, Mediolanie, Paryżu, Warszawie, Madrycie, Barcelonie, Helsinkach, Rzymie i Dublinie.

Z raportu wynika, że przy inwestowaniu największe znaczenie ma polityka lokalna wraz z planami zagospodarowania terenu, dobra infrastruktura, możliwość adaptacji nieruchomości do własnych potrzeb oraz budynki spełniające wymagania zrównoważonego budownictwa.

- Aby rozwijać tkankę miejską, tworzyć odpowiednie ramy prawne i wspierać zrównoważony rozwój, konieczny jest ciągły dialog pomiędzy najemcami, przedstawicielami zawodów związanych z nieruchomościami i władzami lokalnymi. Miasto, rząd i osoby podejmujące decyzje polityczne muszą monitorować, czym kierują się firmy przy wyborze odpowiednich lokalizacji w ich mieście i na tej podstawie podejmować działania, które zwiększają jego atrakcyjność - powiedział Thomas Jezequel, ekspert ds. polityki i spraw publicznych UE w RICS i autor raportu.

Raport RICS pozytywnie odnosi się do sytuacji na polskim rynku nieruchomości.

- W Polsce stolica zawsze była najbardziej atrakcyjnym rynkiem dla przedsiębiorców, ale obecnie sektor handlowy i biurowy rozwinął się także w mniejszych miastach. Polska wyróżnia się na tle pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej ze względu na największy przyrost PKB, który czyni ją jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków inwestycyjnych w regionie. Ponadto w ocenie banków jest to jedna z najbardziej stabilnych gospodarek. W efekcie większość instytucji finansowych aktywnych w naszym kraju, rozpoczęło ekspansję na rynki wschodnie właśnie stąd. Korekta czynszów, która miała miejsce w ostatnich latach jedynie pomoże w dalszym rozwoju rynku polskiego - dodaje Agnieszka Hryniewiecka-Jachowicz, członek RICS, zarządzająca funduszami nieruchomościowymi.

The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) jest światową organizacją zrzeszającą profesjonalistów związanych z branżą nieruchomości i budownictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA