PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

RICS o magnesach dla inwestorów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 paź 2012 14:36

RICS o magnesach dla inwestorów

Efektywne i elastyczne środowisko pracy, dobrze rozwinięta sieć transportu publicznego oraz projekty spełniające wymagania zrównoważonego budownictwa to jedne z najważniejszych kwestii dla inwestorów - wynika z raportu Corporate Real Estate: investment and EU Cities, zaprezentowanego na targach Expo Real w Monachium przez organizację RICS.

REKLAMA

Badania RICS wiązały się z poznaniem oczekiwań najemców w 13 najważniejszych miastach Europy: Londynie, Frankfurcie, Budapeszcie, Amsterdamie, Brukseli, Mediolanie, Paryżu, Warszawie, Madrycie, Barcelonie, Helsinkach, Rzymie i Dublinie.

Z raportu wynika, że przy inwestowaniu największe znaczenie ma polityka lokalna wraz z planami zagospodarowania terenu, dobra infrastruktura, możliwość adaptacji nieruchomości do własnych potrzeb oraz budynki spełniające wymagania zrównoważonego budownictwa.

- Aby rozwijać tkankę miejską, tworzyć odpowiednie ramy prawne i wspierać zrównoważony rozwój, konieczny jest ciągły dialog pomiędzy najemcami, przedstawicielami zawodów związanych z nieruchomościami i władzami lokalnymi. Miasto, rząd i osoby podejmujące decyzje polityczne muszą monitorować, czym kierują się firmy przy wyborze odpowiednich lokalizacji w ich mieście i na tej podstawie podejmować działania, które zwiększają jego atrakcyjność - powiedział Thomas Jezequel, ekspert ds. polityki i spraw publicznych UE w RICS i autor raportu.

Raport RICS pozytywnie odnosi się do sytuacji na polskim rynku nieruchomości.

- W Polsce stolica zawsze była najbardziej atrakcyjnym rynkiem dla przedsiębiorców, ale obecnie sektor handlowy i biurowy rozwinął się także w mniejszych miastach. Polska wyróżnia się na tle pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej ze względu na największy przyrost PKB, który czyni ją jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków inwestycyjnych w regionie. Ponadto w ocenie banków jest to jedna z najbardziej stabilnych gospodarek. W efekcie większość instytucji finansowych aktywnych w naszym kraju, rozpoczęło ekspansję na rynki wschodnie właśnie stąd. Korekta czynszów, która miała miejsce w ostatnich latach jedynie pomoże w dalszym rozwoju rynku polskiego - dodaje Agnieszka Hryniewiecka-Jachowicz, członek RICS, zarządzająca funduszami nieruchomościowymi.

The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) jest światową organizacją zrzeszającą profesjonalistów związanych z branżą nieruchomości i budownictwa.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA