PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Robyg rusza z inwestycjami komercyjnymi

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 lis 2011 13:55

Robyg rusza z inwestycjami komercyjnymi

Spółka Robyg realizuje politykę dywersyfikacji produktowej. Jak zapowiedziała, w tym roku ruszy z pierwszą inwestycją biurową w Wilanowie, w której powierzchnia najmu wyniesie 35 tys. mkw. W 2012 roku planuje rozpocząć działalność w segmencie handlowym - na gdańskiej działce o powierzchni 42 ha ok. 10 proc. terenu będą zajmować obiekty handlowo-usługowe.

REKLAMA

W mracu br. Robyg ogłosił przejęcie kontroli nad spółką Wilanów Office Center, która była właścicielem terenu o powierzchni ok. trzech hektarów przy Alei Rzeczypospolitej w Wilanowie. WOC planowała postawić tam kompleks budynków biurowych i handlowych. Charakter działki pozwala
wybudować tam obiekty o powierzchni użytkowej 35 - 40 tys. mkw. Robyg zamierza zrealizować ten projekt w kilku etapach.

Z kolei w Gdańsku powstaje m.in. inwestycja Albatross Towers, gdzie powstaną mieszkania, ale także lokale handlowo-usługowe i powierzchnie biurowe. W czerwcu br. wmurowano kamień węgielny pod budowę tego kompleksu. Łączna jego powierzchnia wyniesie 42 000 mkw. Zakończenie budowy planowane jest na rok 2014.

Robyg specjalizuje się głównie w budownictwie mieszkaniowym. Na koniec III kwartału posiadał 1400 mieszkań w budowie w 11 etapach, w ramach 7 inwestycji. W ofercie sprzedaży znajdowało się blisko 1100 mieszkań, z których 48 to lokale w projektach zakończonych a 1036 w projektach w budowie. W IV kwartale spółka uruchomi jeszcze budowę dodatkowych 700 lokali.

Grupa deweloperska sprzedała 783 mieszkania w trakcie 9 miesięcy 2011 r. W tym okresie uzyskała 4 mln zysku netto przy skonsolidowanych przychodach 87,9 mln zł. - Jeżeli zaplanowane na IV kwartał przekazanie trzech inwestycji nie ulegnie przesunięciu na początek 2012 r., wyniki finansowe ostatnich trzech miesięcy będą bardzo dobre. W przeciwnym razie całość przychodów zostanie zaksięgowana na poczet przyszłorocznych wyników - powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg SA.

To nie jedyny deweloper mieszkaniowy, który w ostatnim czasie podjął decyzję o wejściu na rynek komercyjny.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA