PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rondo 1 już w nowych rękach

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 kwi 2014 11:55

Rondo 1 już w nowych rękach

Fundusz BlackRock Europe Property Fund II, wchodzący w skład BlackRock Real Estate, sfinalizował transakcję sprzedaży kompleksu biurowego Rondo 1 w Warszawie, na rzecz dwóch funduszy zarządzanych przez Deutsche Asset & Wealth Management. Strony zdecydowały o nieujawnianiu wartości transakcji.

REKLAMA

Biurowiec Rondo 1 jest obecnie w 95 procentach wynajęty, a wśród jego najemców znajduje się ponad 50 międzynarodowych firm z sektora finansowego, prawnego i doradczego, w tym spółki blue-chip takie, jak EY, Allen & Overy, Baker & McKenzie, DZP, Frontex, Dentons oraz Volkswagen Bank.

W 2006 roku, fundusz BlackRock nabył 50 procent udziałów w nowo wybudowanym kompleksie, po czym w 2008 roku stał się właścicielem całości nieruchomości. Biurowiec Rondo 1 był największym aktywem w portfelu funduszu BlackRock Europe Property Fund II i jego sprzedaż stanowi znaczący krok w kierunku całkowitego zbycia portfolio.

- Ten wyjątkowy budynek jest jednym z najbardziej prestiżowych wieżowców w Europie Wschodniej. Od czasu jego zakupu, zwiększyliśmy poziom wynajęcia z 50 do 95 procent, co umożliwiło wystawienie obiektu na sprzedaż. W dalszym ciągu pozostajemy aktywnym graczem na polskim rynku nieruchomości i bierzemy pod uwagę inne możliwości inwestycyjne zarówno w Polsce, jak i w całym regionie - powiedział Marius Schoener, Managing Director BlackRock odpowiedzialny za działalność firmy w sektorze nieruchomości na terytorium Niemiec i Polski.

BlackRock Real Estate to dedykowana grupa funkcjonująca w ramach BlackRock, inwestująca we wszystkie kluczowe segmenty rynku nieruchomości o różnym stopniu ryzyka i zwrotu. W imieniu inwestorów z całego świata, grupa zarządza prywatnymi i publicznymi aktywami nieruchomościowymi oraz kredytowymi, wartymi ponad 23 miliardy dolarów. Firma posiada 17 oddziałów w 11 krajach regionu Azji i Pacyfiku oraz Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Jej oferta inwestycyjna obejmuje fundusze powiązane, fundusze wzajemne, przedsięwzięcia joint venture oraz dostosowane do potrzeb klienta rachunki wydzielone.

W transakcji sprzedaży Rondo 1 zespołowi BlackRock Real Estate doradzały firmy: Dentons (obsługa prawna) oraz HSBC (agent sprzedaży).

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA