PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rondo 1 już w nowych rękach

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 kwi 2014 11:55

Rondo 1 już w nowych rękach

Fundusz BlackRock Europe Property Fund II, wchodzący w skład BlackRock Real Estate, sfinalizował transakcję sprzedaży kompleksu biurowego Rondo 1 w Warszawie, na rzecz dwóch funduszy zarządzanych przez Deutsche Asset & Wealth Management. Strony zdecydowały o nieujawnianiu wartości transakcji.

REKLAMA

Biurowiec Rondo 1 jest obecnie w 95 procentach wynajęty, a wśród jego najemców znajduje się ponad 50 międzynarodowych firm z sektora finansowego, prawnego i doradczego, w tym spółki blue-chip takie, jak EY, Allen & Overy, Baker & McKenzie, DZP, Frontex, Dentons oraz Volkswagen Bank.

W 2006 roku, fundusz BlackRock nabył 50 procent udziałów w nowo wybudowanym kompleksie, po czym w 2008 roku stał się właścicielem całości nieruchomości. Biurowiec Rondo 1 był największym aktywem w portfelu funduszu BlackRock Europe Property Fund II i jego sprzedaż stanowi znaczący krok w kierunku całkowitego zbycia portfolio.

- Ten wyjątkowy budynek jest jednym z najbardziej prestiżowych wieżowców w Europie Wschodniej. Od czasu jego zakupu, zwiększyliśmy poziom wynajęcia z 50 do 95 procent, co umożliwiło wystawienie obiektu na sprzedaż. W dalszym ciągu pozostajemy aktywnym graczem na polskim rynku nieruchomości i bierzemy pod uwagę inne możliwości inwestycyjne zarówno w Polsce, jak i w całym regionie - powiedział Marius Schoener, Managing Director BlackRock odpowiedzialny za działalność firmy w sektorze nieruchomości na terytorium Niemiec i Polski.

BlackRock Real Estate to dedykowana grupa funkcjonująca w ramach BlackRock, inwestująca we wszystkie kluczowe segmenty rynku nieruchomości o różnym stopniu ryzyka i zwrotu. W imieniu inwestorów z całego świata, grupa zarządza prywatnymi i publicznymi aktywami nieruchomościowymi oraz kredytowymi, wartymi ponad 23 miliardy dolarów. Firma posiada 17 oddziałów w 11 krajach regionu Azji i Pacyfiku oraz Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Jej oferta inwestycyjna obejmuje fundusze powiązane, fundusze wzajemne, przedsięwzięcia joint venture oraz dostosowane do potrzeb klienta rachunki wydzielone.

W transakcji sprzedaży Rondo 1 zespołowi BlackRock Real Estate doradzały firmy: Dentons (obsługa prawna) oraz HSBC (agent sprzedaży).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA