PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rosja ciągnie w dół Immofinanz

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 wrz 2015 11:38

Rosja ciągnie w dół Immofinanz Biurowiec Nimbus w Warszawie

Immofinanz w pierwszym kwartale roku obrotowego 2015/2016 zanotował znaczący wzrost zysków. Znacząco zanurkowały jednak przychody z najmu. Jak tłumaczy spółka, wszystko przez Rosję.

REKLAMA

I kwartał roku obrotowego liczonego od 1 maja do 31 lipca zamknął się w zysku netto na poziomie 126,2 mln euro. Przed rokiem firma zanotowała stratę na poziomie 6 mln euro. Zyski wynikają jednak z pozytywnych skutków przeszacowania wartości nieruchomości. Zmiana wyniosła 243 mln euro.

Przychód z najmu spadł w ciągu roku o 22,3 proc. do 91,4 mln euro. Przed rokiem było to 117,6 mln. 

- Wpływ na rozwój biznesu w pierwszym kwartale 2015/16 miała pogarszająca się, na zasadzie rok do roku, sytuacja w rosyjskiej gospodarce, co spowodowało obniżenie czynszów oferowanych naszym najemcom - powiedział Oliver Schumy, prezes zarządu Immofinanz.

- Spółka pozostaje w ścisłym kontakcie z najemcami w swoich centrach handlowych w Moskwie i nadal pomaga im, tymczasowo redukując czynsze, tak by zrównoważyć ich rosnącą wielkość, co jest skutkiem wzrostu wymiany walut. Działania te mają na celu utrzymanie poziomu obłożenia oraz częstotliwości odwiedzających w naszych centrach handlowych, na najwyższym możliwym poziomie. Sprawdzamy je co kwartał i będziemy je utrzymywali tak długo, jak to konieczne - wyjaśnił prezes.

Przychody z najmu na zasadzie „like-for-like”, z wyjątkiem Moskwy, pozostały zasadniczo na stabilnym poziomie w porównaniu z czwartym kwartałem 2014/15.

- Sfinalizowaliśmy wiele umów najmu z dużymi najemcami w sektorze biurowym, na wszystkich naszych rynkach głównych w omawianym okresie sprawozdawczym i postrzegamy te sukcesy jako potwierdzenie naszej silnej orientacji na klienta i rynku. W zarządzaniu naszymi istniejącymi inwestycjami chcemy jeszcze bardziej zwiększyć naszą wydajność pracy, zwiększyć obłożenie i zoptymalizować naszą ofertę - dodał Schumy.

Pozytywne skutki wyceny nieruchomości wsparły wzrost wskaźnika EBIT do poziomu 296,6 mln euro w omawianym okresie sprawozdawczym (Q1 2014/15: 11,9 mln euro). Wyniki z aktualizacji wyceny skorygowane o efekty kursowe wyniosły 54,3 mln euro (Q1 2014/15: -2,7 mln euro). Przy czym 55,0 mln euro wzrostu wynika z pozytywnych efektów wyceny w centrum handlowym Goodzone, co jest skutkiem rozpoczęcia rozliczania umowy inwestycyjnej z miastem Moskwa. Umowa pomiędzy Immofinanzi władzami miasta była - jak to jest powszechną praktyką w Moskwie - zawarta przed rozpoczęciem budowy centrum handlowego. To daje miastu prawa do ok. 30 proc. powierzchni w obiekcie i musi zostać rozliczone po zakończeniu budowy. Przeszacowanie wynikające z efektów kursowych wymiany w wycenie nieruchomości rosyjskich wynosiła 187,4 mln euro (Q1 2014/15: -75,9 mln euro).

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA