PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rosja ciągnie w dół Immofinanz

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 wrz 2015 11:38

Rosja ciągnie w dół Immofinanz Biurowiec Nimbus w Warszawie

Immofinanz w pierwszym kwartale roku obrotowego 2015/2016 zanotował znaczący wzrost zysków. Znacząco zanurkowały jednak przychody z najmu. Jak tłumaczy spółka, wszystko przez Rosję.

REKLAMA

I kwartał roku obrotowego liczonego od 1 maja do 31 lipca zamknął się w zysku netto na poziomie 126,2 mln euro. Przed rokiem firma zanotowała stratę na poziomie 6 mln euro. Zyski wynikają jednak z pozytywnych skutków przeszacowania wartości nieruchomości. Zmiana wyniosła 243 mln euro.

Przychód z najmu spadł w ciągu roku o 22,3 proc. do 91,4 mln euro. Przed rokiem było to 117,6 mln. 

- Wpływ na rozwój biznesu w pierwszym kwartale 2015/16 miała pogarszająca się, na zasadzie rok do roku, sytuacja w rosyjskiej gospodarce, co spowodowało obniżenie czynszów oferowanych naszym najemcom - powiedział Oliver Schumy, prezes zarządu Immofinanz.

- Spółka pozostaje w ścisłym kontakcie z najemcami w swoich centrach handlowych w Moskwie i nadal pomaga im, tymczasowo redukując czynsze, tak by zrównoważyć ich rosnącą wielkość, co jest skutkiem wzrostu wymiany walut. Działania te mają na celu utrzymanie poziomu obłożenia oraz częstotliwości odwiedzających w naszych centrach handlowych, na najwyższym możliwym poziomie. Sprawdzamy je co kwartał i będziemy je utrzymywali tak długo, jak to konieczne - wyjaśnił prezes.

Przychody z najmu na zasadzie „like-for-like”, z wyjątkiem Moskwy, pozostały zasadniczo na stabilnym poziomie w porównaniu z czwartym kwartałem 2014/15.

- Sfinalizowaliśmy wiele umów najmu z dużymi najemcami w sektorze biurowym, na wszystkich naszych rynkach głównych w omawianym okresie sprawozdawczym i postrzegamy te sukcesy jako potwierdzenie naszej silnej orientacji na klienta i rynku. W zarządzaniu naszymi istniejącymi inwestycjami chcemy jeszcze bardziej zwiększyć naszą wydajność pracy, zwiększyć obłożenie i zoptymalizować naszą ofertę - dodał Schumy.

Pozytywne skutki wyceny nieruchomości wsparły wzrost wskaźnika EBIT do poziomu 296,6 mln euro w omawianym okresie sprawozdawczym (Q1 2014/15: 11,9 mln euro). Wyniki z aktualizacji wyceny skorygowane o efekty kursowe wyniosły 54,3 mln euro (Q1 2014/15: -2,7 mln euro). Przy czym 55,0 mln euro wzrostu wynika z pozytywnych efektów wyceny w centrum handlowym Goodzone, co jest skutkiem rozpoczęcia rozliczania umowy inwestycyjnej z miastem Moskwa. Umowa pomiędzy Immofinanzi władzami miasta była - jak to jest powszechną praktyką w Moskwie - zawarta przed rozpoczęciem budowy centrum handlowego. To daje miastu prawa do ok. 30 proc. powierzchni w obiekcie i musi zostać rozliczone po zakończeniu budowy. Przeszacowanie wynikające z efektów kursowych wymiany w wycenie nieruchomości rosyjskich wynosiła 187,4 mln euro (Q1 2014/15: -75,9 mln euro).

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA