PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rosja przestała uwierać. Warimpex na znacznym plusie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 kwi 2017 17:55

Rosja przestała uwierać. Warimpex na znacznym plusie Franz Jurkowitsch

W 2016 r. spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG wyraźnie poprawiła swój wynik finansowy, osiągając 22,9 mln euro zysku. Zmiana ta jest efektem poprawy sytuacji na rynku rosyjskim, a tym samym kursu rubla oraz dobrych wyników z działalności operacyjnej.

REKLAMA

W związku z ukończeniem i wynajęciem biurowca Zeppelin w Airportcity St. Petersburg oraz biurowca Erzsébet w Budapeszcie, przychody z wynajmu powierzchni biurowych wzrosły z 4,4 mln euro do 8,6 mln euro. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży pozostały na takim samym poziomie i wyniosły ok. 62 mln euro. Mniejsza liczba pokoi na skutek sprzedaży hoteli spowodowała niewielki spadek obrotów hoteli z 54,5 mln euro do 51,9 mln euro.

Wskaźnik EBITDA spadł o 27 proc. rok do roku, z 29,3 mln euro do 21,5 mln euro. Powodem jest głównie niższy wynik ze sprzedaży nieruchomości. EBIT wzrósł z -9,9 mln euro do 25,7 mln euro na plusie, co jest rezultatem dodatniego wyniku z wyceny nieruchomości biurowych – przede wszystkim biurowca realizowanego w Łodzi oraz biurowca Zeppelin w Petersburgu. Wynik z działalności finansowej z uwzględnieniem joint ventures poprawił się w związku z dodatnimi różnicami kursowymi i lepszą strukturą finansowania, z -31,9 mln euro na -1,9 mln euro.

Od 2015 r. rynki transakcyjne w regionie Europy Środkowej i Wschodniej ponownie zyskały na atrakcyjności. W 2016 r. Warimpex wykorzystał ten pozytywny okres nie tylko na sprzedaż portfolio na rzecz U City, lecz także na sprzedaż innych nieruchomości. W czerwcu firma sprzedała połowę udziałów w biurowcu Parkur Tower w Warszawie partnerowi joint venture, a w październiku sprzedany został biurowiec Dioszegi w Budapeszcie. Również w październiku nastąpiła sprzedaż hotelu angelo w Pradze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA