PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rosną koszty wynajmu powierzchni biurowej w centrum Warszawy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 lis 2011 10:23

Rosną koszty wynajmu powierzchni biurowej w centrum Warszawy

Czynsze w centrum Warszawy wzrosły o 0,5-1 proc. za mkw. w porównaniu do wartości odnotowanych w pierwszej połowie 2011 roku i osiągnęły 25-27 euro. Natomiast w strefach poza centrum miasta stawki czynszów pozostały na stabilnym poziomie 14-16 euro za mkw. miesięcznie.

REKLAMA

W trzecim kwartale 2011 roku w Warszawie oddano do użytku prawie 60 tys. mkw. powierzchni biurowej. Według raportu „DTZ Property Times Warsaw Q3 2011" obecnie łączna ilość powierzchni biurowej w stolicy kształtuje się na poziomie ok. 3,56 mln mkw.

Według najnowszych prognoz, na warszawski rynek powierzchni biurowej w całym 2011 roku trafi ok. 125 tys. mkw. nowej powierzchni, co jest jedną z najniższych wartości odnotowanych do tej pory na tym rynku.

- Niski przyrost nowej powierzchni biurowej spowodowany jest spowolnieniem gospodarczym i problemami inwestorów z pozyskaniem kapitału na realizację inwestycji biurowych odnotowanych głównie w 2009 roku - mówi Katarzyna Lipka, Senior Consultant w Zespole Consulting & Research DTZ.

Popyt na powierzchnię biurową w trzecim kwartale 2011 roku był stosunkowo wysoki. Znalazło to odzwierciedlenie w dużym wolumenie transakcji najmu -- kształtującej się na poziomie 95 tys. mkw (z wyłączeniem renegocjacji). Podobnie jak w pierwszej połowie 2011 r. zdecydowana większość transakcji, bo aż 77 proc. dotyczyła powierzchni zlokalizowanych w trzech głównych dzielnicach biznesowych Warszawy: Południe Górne, Południowy Zachód oraz Centrum.

Wskaźnik pustostanów w trzecim kwartale 2011 roku nieznacznie wzrósł w porównaniu do wartości zarejestrowanych na koniec drugiego kwartału tego roku - z 6,2 do 6,7 proc.

Zobacz cały raport „DTZ Property Times Warsaw Q3 2011"

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • raos 2011-11-22 18:08:05
    Dlatego najlepiej jest wynieść się z centrum - jest taniej, a przy okazji powierzchnie biurowe mają ciekawszą lokalizację. Zresztą jakie tam biurowce powstają? Business Park Marywilska na warszawskim Żeraniu jest na pewno lepszym rozwiązaniem od biurowca w centrum.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA