PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rosnąca liczba pustostanów nie powstrzymuje deweloperów biurowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 mar 2015 12:15

Systematycznie rośnie stopa pustostanów na warszawskim rynku biurowym, która wynosi prawie 15 proc. Mimo to deweloperzy wciąż budują nowe biurowce - wynika z raportu NBP o rynku nieruchomości w IV kwartale 2014 r.

REKLAMA

Podobnie jak w poprzednim kwartale, na rynku nieruchomości komercyjnych, zwłaszcza biurowych i handlowo-usługowych, obserwowano pogłębiającą się nierównowagę pomiędzy popytem na przestrzeń a zwiększającą się podażą, wynikającą z realizacji nowych projektów inwestycyjnych. Skutkowało to rosnącą stopą pustostanów - czytamy w raporcie.

Autorzy raportu podkreślają także, że na całym rynku nieruchomości komercyjnych obserwowano dalszy powolny spadek wartości nieruchomości, co było odzwierciedlane w obniżających się wycenach udziałów w zamkniętych funduszach inwestycyjnych lokujących środki w nieruchomości komercyjne w Polsce.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA