PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rośnie biurowiec Royal Wilanów

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 mar 2014 14:58

Rośnie biurowiec Royal Wilanów

Trwają prace przy budowie biurowca Royal Wilanów. Do września zakończone będą roboty w części podziemnej obiektu. Przybywa też najemców. Część handlowo-usługowa jest już skomercjalizowana blisko w 70. procentach. Zakończenie budowy planowane jest na III kw. 2015 r. Generalnym wykonawcą jest firma Erbud SA. Biurowiec będzie posiadał ekologiczny certyfikat BREEAM na poziomie very good.

REKLAMA

Inwestycja realizowana przez Grupę Capital Park zlokalizowana jest na rogu ulic Klimczaka i Przyczółkowej w Warszawie. Royal Wilanów będzie obiektem pięciokondygnacyjnym, w którym znajdzie się 29 787 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Pierwszym najemcą części biurowej jest firma ERBUD SA. Swoje siedziby będą mieli w obiekcie również inwestor - spółka Capital Park oraz firma Varsovia.

Na 6 920 mkw. powierzchni usługowo-handlowej zlokalizowanej na parterze znajdą się restauracje, bary, kawiarnie, sklepy i punkty usługowe, których brakuje w Miasteczku Wilanów. W wilanowskim projekcie delikatesy Piotr i Paweł zajmą powierzchnię ok. 2 000 mkw. Nowi najemcy, którzy otworzą w Royal Wilanów swoje lokale to m.in. znany dotychczas warszawiakom z ul. Pięknej, stand-up bar Słony Magdy Gessler, browar i restauracja Bierhalle, flagowa winiarnia z restauracją Fine Wine & Spirits, francuska naleśnikarnia Bastylia Champagne Bar & Creperia, oraz między innymi takie sklepy jak śródziemnomorskie delikatesy Piccola Italia i oferujący produkty spożywcze premium Krakowski Kredens.

- Royal Wilanów wraz z dwoma przylegającym do budynku placem stworzy tętniące życiem serce Miasteczka Wilanów, a także stanowić będzie atrakcyjną ofertę na spędzanie czasu z rodziną, zarówno dla okolicznych mieszkańców, jak i pracowników biur - mówi Wojciech Nowakowski, Investment Manager w Grupie Capital Park. Przestrzeń usługowo-handlowa jest juz wynajęta blisko w 70. procentach.

Obecnie wykonywane są najtrudniejsze prace podziemne. - Zdecydowaliśmy się na wykonanie tych prac metodą podstropową ze względu na wysoki poziom wód gruntowych oraz optymalny sposób realizacji tak rozległego wykopu na tym terenie - mówi Sylwia Filewicz, dyrektor działu deweloperskiego Grupy Capital Park. - Metoda ta polega na wykonaniu najpierw ściany szczelinowej, rozpartej tarczą stropu nad kondygnacją -2 budynku, a następnie na wykonaniu wykopu poprzez otwory technologiczne pozwalające na obsługę budowy i wylanie płyty fundamentowej o grubości 120 cm - dodaje. Płyta jest kotwiona za pomocą mikropali, aby przeciwdziałać wyporowi wody gruntowej. Wykop odwadniany jest najbezpieczniejszą dla środowiska metodą, a woda z pompowania wykopu jest ponownie wtłaczana do gruntu na terenie inwestycji poza obrysem budynku. Dzięki zastosowaniu tej metody realizacja robót budowlanych i odwodnieniowych nie ma wpływu na środowisko gruntowo-wodne poza terenem inwestycji. Całość prac, zarówno żelbetowych jak i odwodnieniowych, jest nieustannie monitorowana przez profesjonalne firmy.

  • 1
  • 2
  • ii 2014-10-07 15:26:17
    chciałbyś
  • Junak 2014-03-12 15:45:41
    Cudownie! Miało być Miasteczko Wilanów a będzie kompleks biurowy Wilanów. Co to ma wspólnego z Royal? Współczuję tym naiwnym którzy zamieszkali w tym blokowisku jak Ursynów w latach 70tych.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA