PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rośnie imperium śląskiego dewelopera

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 lut 2014 14:47

Rośnie imperium śląskiego dewelopera

Górny Śląsk to obecnie jeden z najbardziej atrakcyjnych obszarów dla deweloperów nieruchomości komercyjnych. Rosnący popyt na powierzchnie biurowe i handlowe chce wykorzystać Arkadiusz Hołda, właściciel firmy Holdimex, założyciel telewizji TV Silesia i Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Jak dowiedział się portal Propertynews.pl, w najbliższym czasie Hołda rozpocznie budowę centrum handlowego w Mysłowicach i biurowca w Katowicach.

REKLAMA

- Górny Śląsk to niesamowicie atrakcyjne miejsce do inwestowania. W najbliższym czasie będziemy mieli do czynienia ze znaczącym wzrostem zainteresowania ze strony najemców - skomentował Arkadiusz Hołda.

Na przełomie II i III kwartału br. firma Holdimex planuje wystartować z budową nowego centrum handlowego. Aktualnie przygotowywany jest projekt techniczny. W toku są także negocjacje z funduszem, który sfinansuje realizację inwestycji. Sama budowa potrwa około 8 miesięcy.

Planowana galeria jest obecnie wynajęta w około 50 proc. Powstanie na działce o powierzchni 5 ha zlokalizowanej przy ul. Katowickiej i Obrzeżnej Północnej w Mysłowicach. Wśród najemców pojawią się m.in.: sklep spożywczy, elektromarket, a także firmy modowe. Będą to sieci działające na terenie całej Polski.

Budowa centrum handlowego to nie jedyne plany nieruchomościowe Hołdy. Obecnie, jako właściciel Wyższej Szkoły Technicznej, realizuje on projekt biurowca Brynów Center przy ul. Gawronów i Kościuszki w Katowicach. I etap inwestycji ma zakończyć się już w czerwcu br. - To jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie budynków w południowej Polsce - przekonuje Arkadiusz Hołda.

W części biurowej budynku, poza lokalami najemców, mieścić się będzie także siedziba powstającego Parku Naukowo-Technologicznego Silesia. PNT Silesia jest częścią Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach i ma pełnić ma rolę centrum komercjalizacji wiedzy i technologii generowanych m.in. przez zespoły naukowo-badawcze, a także studentów uczelni.

Obecnie wynajęty jest parter inwestycji, który zajmą m.in. delikatesy Piotr i Paweł. Toczą się rozmowy w sprawie skomercjalizowania pozostałej części budynku.

Budynek na sześciu kondygnacjach mieści dwa poziomy podziemnych parkingów ze 134 miejscami, kondygnację handlowo-usługową i trzy kondygnacje biurowe, przystosowane do dowolnej aranżacji. Ogólna powierzchnia użytkowa budynku to 11 196 mkw. Koszt budowy to około 50 mln zł, przy czym 40 proc. tej kwoty pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA