PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rośnie nowy biurowiec w Poznańskim Parku Technologiczno-Przemysłowym

  • Autor: propertynews.pl
  • 07 paź 2013 11:57

Rośnie nowy biurowiec w Poznańskim Parku Technologiczno-Przemysłowym

Ruszyła budowa nowoczesnego biurowca klasy A na terenie Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego. Obiekt o wartości 24 mln zł, współfinansowany ze środków unijnych, będzie kolejnym etapem trójstopniowej inwestycji, która ma rozwijać innowacyjną działalność gospodarczą na terenie Poznania.

REKLAMA

Segment B to drugi z trzech zaplanowanych na tym terenie nowoczesnych biurowców klasy A, wyposażony w rozbudowaną infrastrukturę teleinformatyczną oraz systemy bezpieczeństwa i monitoringu. Powstaje w południowej części Poznania, obok już istniejącego segmentu A, przy
ul. 28 czerwca 1956 r., nr. 406.

Powstający obiekt to 7-kondygnacyjny biurowiec o łącznej powierzchni użytkowej 5 564 mkw. z parkingiem podziemnym na 25 miejsc. Na każdym z czterech pięter najmujący będą mieli do dyspozycji 865 mkw. powierzchni biurowej. Na parterze będzie to 750 mkw., a na piętrze piątym - 589 mkw. Architektura budynku umożliwia dowolną aranżację powierzchni. Na ostatniej kondygnacji w jej zachodniej części, planowany jest taras rekreacyjny dostępny dla wszystkich użytkowników budynku.

W ramach PPTP powstają trzy, powiązane ze sobą strefy: biurowa, inkubacyjna i przemysłowo-produkcyjna. W kolejnych latach powstanie jeszcze budynek C, o powierzchni ponad 5 tys. mkw. Pełne wykorzystanie potencjału Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego będzie możliwe po zagospodarowaniu całej powierzchni terenów przeznaczonych pod działalność Parku oraz po utworzeniu strefy inwestycyjnej w nowej lokalizacji.

Budowę realizuje spółka Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji oraz grupa inżynierów i ekspertów firmy Ekocentrum z Wrocławia. Autorem projektu budynku i całego kompleksu jest pracownia architektoniczna ASPA&ZAPA z Poznania. Generalny wykonawca inwestycji to firma Warbud SA z Warszawy.

Zakończenie budowy segmentu B planowane jset na IV. kwartał 2014 roku. Inwestycja kosztować będzie 24 mln zł, z czego 18,5 mln zł pochodzić będzie z unijnego funduszu Jessica.

W październiku 2012 roku otwarto pierwszy z obiektów PPTP - biurowiec wraz z inkubatorem przedsiębiorczości o powierzchni 6974 mkw.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA