PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT

  • wnp.pl
  • 05 wrz 2014 11:12

Na rynku pracy w IT rośnie zapotrzebowanie na specjalistów od bezpieczeństwa oraz administratorów baz danych, choć niemal połowa ofert pracy skierowana jest do programistów. Rośnie też zapotrzebowanie na testerów oprogramowania. Posady w branży ICT to szansa na wysoki, jak na polskie warunki, zarobki - starszy programista może liczyć na 7 tys. zł netto.

REKLAMA

Tylko w II kwartale tego roku na portalu Pracuj.pl było ponad 13 tys. ofert pracy na stanowiska związane z IT. Najczęściej poszukiwani są programiści - to prawie połowa ofert, a w porównaniu do II kwartału ubiegłego roku mocno zwiększyło się zapotrzebowanie na specjalistów od bezpieczeństwa (o 47 proc.) oraz na administratorów baz danych (o 23 proc.).

Najwyżej ceniona jest znajomość programów .NET, JAVA i C++, a starsi programiści w tych językach zarabiają przeciętnie prawie 7 tys. zł netto - wynika z analizy serwisu Zarobki.pracuj.pl. Poszukiwani są też administratorzy systemów i testerzy. - Stanowiska te stanowią trzon każdego zespołu rozwijającego i utrzymującego aplikacje. Do tego dochodzi fakt, że Polska stała się zagłębiem programistycznym dla korporacji międzynarodowych.

Nie bez znaczenia jest też silny rozwój krajowych podmiotów, które muszą się szybko dostosować do trendów w aplikacjach i serwowaniu usług klientom poprzez Internet - komentuje Dariusz Świąder, prezes Linux Polska. Gwałtownie wzrósł popyt na specjalistów od bezpieczeństwa i audytów.

- To kolejny kierunek rozwoju technologii IT, zmierzający do maksymalnego zabezpieczenia danych. Szczególnie w dobie urządzeń mobilnych, czy zdalnego dostępu do danych i usług - komentuje Agnieszka Bahrynowska, Recruitment Team Leader w IBM Polska. Potrzebni są pracownicy z doświadczeniem w przeprowadzaniu testów penetracyjnych, ewaluacji VA (vulnerability assesments). Mile widziane są certyfikaty CPT, CISSP, czy CISM czy doświadczenie w poszczególnych obszarach bezpieczeństwa: od nadawania uprawnień (Identity and access management) po zarządzenie ryzykiem i działaniami profilaktycznymi.

Rośnie zapotrzebowania na administratorów baz danych. - Analiza, przechowywanie i zarządzanie danymi to jeden z kluczowych kierunków rozwoju branży IT. Według naszych danych każdego dnia generowanych jest ok. 2,5 miliarda gigabajtów danych. Zarządzanie takimi danymi wymaga zasobów podobnie jak praca nad narzędziami zapewniającymi szybki i bezpieczny dostęp do takich danych. Big Data, Data mining, data analitics to kierunki, które będą prężnie rozwijać się w najbliższych miesiącach i kwartałach - prognozuje Agnieszka Bahrynowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA