PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rowerem do biurowca

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 cze 2017 15:25

Rowerem do biurowca

Czy dojazd do biura rowerem może być wygodniejszy niż samochodem? Oczywiście! Udowadniają to każdego dnia pracownicy Eurocentrum Office Complex, którzy licznie biorą udział w trzeciej już edycji Bike to Eurocentrum. Łącznie od początku akcji przejechali już 8000 km, a z każdym dniem przybywają kolejni chętni, którzy także przesiadają się ze swojego auta na rower.

REKLAMA

Eurocentrum Office Complex, największy ekologiczny warszawski biurowiec z certyfikatem LEED CS Platinum kontynuuje już trzeci rok z rzędu akcję Bike to Eurocentrum. Jej celem jest przekonanie pracowników biur do wybrania bardziej ekologicznej formy dojazdu do pracy. Sami pracownicy twierdzą jednak, że przejazdy rowerem przez miasto wpływają nie tylko na lepszą jakość powietrza, ale także mają świadomość tego, jak pozytywnie wpływają na ich zdrowie i ogólną kondycję.

Prawdą jest, że godzina jazdy na rowerze pozwala spalić bez większego wysiłku nawet 500 kalorii. Cykliści zdają sobie również sprawę z tego, że jazda na jednośladach ma także istotny wpływ na ich domowy budżet. Jeżdżąc rowerem oszczędzają bowiem na zakupie biletów, benzyny i wciąż rosnących opłatach parkingowych. Warto też pamiętać o bardzo istotnej oszczędności czasu! W stolicy, w godzinach szczytu, czas przejazdu samochodem 10-kilometrowej trasy wydłuża się nawet o 75 procent. Zaś rowerem możemy pokonać każdy dystans skutecznie omijając korki.

Do akcji Eurocentrum włączyłam się już pierwszego dnia, 8 maja. Wraz ze mną dołączyło kilka innych osób z mojego biura. Dla każdego z nas bardzo istotne jest to, by dojechać do pracy na czas, a wszyscy wiemy, że przejazd przez śródmieście rano nie jest prosty. Sama dojeżdżam z Placu Zbawiciela i wiem, ile niekiedy muszę stracić czasu w aucie, stojąc w korkach – dodaje pani Kinga, pracownica jednego z biur.

W 2016 roku pracownicy Eurocentrum przejechali aż 12 000 kilometrów. Grupa Capital Park, właściciel biurowca doskonale wie, jak zmotywować pracowników do udziału w akcji. Codziennie każdy rowerzysta, po wypełnieniu formularza, może poczęstować się ekologicznym jabłkiem. Z kolei w „Rowerowe Środy” na cyklistów czekają inne atrakcje, takie jak rowerowe śniadania i darmowy, profesjonalny serwis. Także piątki są dniami nagród. Pracownicy, którzy przez pięć dni przejadą najwięcej kilometrów, zdobywają akcesoria, które pozwalają im jeszcze lepiej korzystać z jednośladu – lampki rowerowe czy kulinarne poradniki rowerzysty.

Na koniec akcji, czyli 30 czerwca br., Grupa Capital Park przyzna nagrody główne w kategorii indywidualnej i grupowej. Cyklista, który będzie jeździł przez największą liczbę dni i pokona najwięcej kilometrów, otrzyma rower Electra. Dla firmy, w której największa część pracowników będzie brać udział w Bike to Eurocentrum, ufundowany zostanie na okres trzech miesięcy dystrybutor wody marki Vivreau wraz z butelkami wielokrotnego użytku z logo firmy.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA