PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rowerzyści polubią ten biurowiec

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sie 2016 10:35

Rowerzyści polubią ten biurowiec fot. Sienna Center

CA Immo, właściciel Sienna Center, dostrzega rosnące zapotrzebowanie na profesjonalną infrastrukturę rowerową w biurowcach. To dlatego w budynku na warszawskiej Woli stworzona została profesjonalna Rowerownia na aż 46 rowerów.

REKLAMA

– Najemcy coraz częściej pytają o infrastrukturę dla rowerzystów i wykazują większe zainteresowanie dojazdem tym środkiem transportu do pracy – mówi Grzegorz Dąbrowski, Property Manager z Działu Zarządzania Nieruchomościami w firmie Cushman & Wakefield, zarządcy budynku – Dziś niemal wszystkie nowe obiekty biurowe klasy A wyposażone są w duże parkingi dla rowerów. Sienna Center, budynek z 1998 roku, ich nie posiadał. Dlatego, aby odpowiedzieć na oczekiwania naszych najemców konieczne było wprowadzenie takiej modernizacji – dodaje Grzegorz Dąbrowski.

W biurowcu przygotowano 46 miejsc parkingowych dla rowerów, które zajęły powierzchnię równą 4 miejscom parkingowym dla samochodów. Znajduje się na niej 16 tradycyjnych stojaków i 30 innowacyjnych podnośników typu BikeUP, które umożliwiają wykorzystanie stosunkowo małych i trudnych do zagospodarowania przestrzeni w garażach.

– Był to projekt niezwykle kompleksowy. W pierwszym kroku musieliśmy wybrać najlepszą lokalizację dla nowej Rowerowni. Cała inwestycja została wykonana w systemie design & build i obejmowała także projekt i oznakowanie bezpiecznej drogi przejazdu do nowego parkingu. Dzięki zastosowaniu naszych podnośników BikeUP udało nam się zmieścić nawet o 100 proc. więcej rowerów w porównaniu do tradycyjnych stojaków – mówi Radosław Kozubski partner w firmie Bike2Box.

– Inwestycja spotkała się z ogromną przychylnością użytkowników budynku. Obłożenie miejsc parkingowych jest ogromne. Dlatego nie zamierzamy poprzestać jedynie na miejscach parkingowych. Chcielibyśmy zapewnić w Sienna Center strefę do napraw rowerów, szatnie oraz prysznice dla rowerzystów – wyjaśnia Grzegorz Dąbrowski.

Sienna Center to budynek biurowy o 9 kondygnacjach naziemnych i 2 podziemnych, zlokalizowany w warszawskiej dzielnicy Wola. Obiekt położony jest między ulicami Sienną, Twardą, Złotą i Żelazną, oddany do użytku w roku 1998.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA