PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rozwój alternatywnych metod pracy zmieni oblicze rynku powierzchni biurowych

  • Autor: Colliers International
  • 26 mar 2012 20:01

Rozwój alternatywnych metod pracy zmieni oblicze rynku powierzchni biurowych

Czy takie czynniki jak kurcząca się populacja oraz rozwój alternatywnych metod pracy spowodują w najbliższej przyszłości spadek zainteresowania powierzchnią biurową? Specjaliści firmy Colliers przekonują, że liczba osób pracujących w tradycyjnych biurach będzie maleć, ale poziom zapotrzebowania na nowoczesną przestrzeń biznesową w przeciągu kolejnych dwóch dekad utrzyma się.

REKLAMA

- Uważamy, że zapotrzebowanie na przestrzeń biurową w tradycyjnym kształcie nie zmieni się znacząco w przeciągu następnych 15-20 lat, nawet pomimo spadku liczby osób pracujących w biurach - mówi Damian Harrington, dyrektor działu Doradztwa i Badań Rynku na Europę Środkową i Wschodnią w Colliers International.

W znacznym stopniu zmieni sie natomiast wygląd i użycie przestrzeni biurowej. - Ze względu na rosnącą potrzebę ograniczenia kosztów najmu coraz większy nacisk będzie położony na optymalne rozwiązania technologiczne i elastyczne zagospodarowanie przestrzeni biurowej z jednoczesnym uwzględnieniem wygody i potrzeb pracowników. Opracowanie dobrej strategii miejsca pracy będzie kluczem do sukcesu danej firmy na coraz bardziej konkurencyjnym rynku - uważa Harrington.

Jak dodaje specjalista firmy Colliers, najważniejszym kryterium dla deweloperów i właścicieli biurowców będzie zapewnienie przestrzeni, w ramach budownictwa zrównoważonego, dającej się łatwo dostosować do zmieniających się wymagań inwestorów i najemców. Spełnienie owych warunków będzie kluczowe dla atrakcyjności danego biura, nie tylko z perspektywy założeń korporacyjnych, ale również z punktu widzenia samych pracowników.

Zobacz cały raport "Colliers International - Generation Y"

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA