PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rusza warty 76 mln zł kompleks BioNanoPark

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 paź 2012 13:45

Rusza warty 76 mln zł kompleks BioNanoPark

15 października działalność rozpocznie kompleks BioNanoPark znajdujący się na terenie Technoparku Łódź. W uroczystym otwarciu jednego z najnowocześniejszych w Europie centrów wdrożeniowych dla biznesu weźmie udział m.in. prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Bronisław Komorowski.

REKLAMA

Kompleks BioNanoPark udało się uruchomić na rok przed planowanym otwarciem.

Wartość inwestycji to 76 mln zł, z czego ponad 53 mln zł pochodzi ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działanie 5.3 Wspieranie Ośrodków Innowacyjności. Finansowanie wkładu własnego zapewnili główni udziałowcy: Miasto Łódź i Województwo Łódzkie Udziałowcem projektu jest Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny, a wykonawcą inwestycji - Budimex.

Całkowita powierzchnia dwukondygnacyjnego budynku to w sumie ok. 7 tys. metrów kw., z czego prawie 3 tys. metrów kw. zajmują laboratoria. Inwestycja obejmuje poszerzenie Inkubatora Technologicznego o 50 pomieszczeń biurowych przeznaczonych dla innowacyjnych firm. Biura są w pełni wyposażone w meble i komputery. W BioNanoParku znajduje się sala konferencyjna umożliwiająca organizację spotkań dla 300 osób oraz meeting roomy.

BioNanoPark to miejsce, w którym znajdują się jedne z najlepiej wyposażonych w Polsce laboratoriów: Laboratorium Biofizyki Molekularnej i Nanostrukturalnej oraz Biotechnologii Przemysłowej świadczące komercyjne usługi dla wielu branż przemysłu. To również pomieszczenia Inkubatora Technologicznego, w którym na preferencyjnych warunkach mogą się rozwijać firmy w zakresie innowacji i nowych technologii.

- Łódzki BioNanoPark to jedna z niewielu inwestycji tego typu, która jest ukierunkowana na komercjalizację wyników badań naukowych. Naszym celem jest skuteczny transfer nauki do przemysłu i stworzenie przyjaznego środowiska rozwoju innowacyjnych firm. Pierwsze efekty już mamy. To właśnie tutaj od ponad roku działa Pracownia Indywidualnych Implantów Medycznych, która wytwarza modele implantów „szytych na miarę" - mówi Andrzej Styczeń, prezes Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA