PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ruszył nowoczesny biurowiec Centrum Usług Korporacyjnych w Płocku

  • Autor: PAP
  • 13 paź 2014 21:56

Ruszył nowoczesny biurowiec Centrum Usług Korporacyjnych w Płocku

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny (PPPT) chce stworzyć centrum działalności naukowo-badawczej i innowacyjnej m.in. poprzez współpracę z ośrodkami akademickimi, strefami ekonomicznymi i udział w klastrach - zapowiedział prezes PPPT Michał Luczewski.

REKLAMA

PPPT to spółka powstała w 2004 r., w której udziały posiadają po połowie gmina Płock i PKN Orlen. Jest to jedyny na terenie Mazowsza park przemysłowo-technologiczny, dysponujący infrastrukturą inwestycyjną i wsparcia biznesu.

W poniedziałek w PPPT otwarto nowoczesny biurowiec Centrum Usług Korporacyjnych, wybudowany przy wsparciu unijnym. To część większej inwestycji w ramach której do końca roku ma powstać także Laboratorium Centralne. Oba obiekty mają być zapleczem m.in. dla podmiotów grupy PKN Orlen oraz firm współpracujących lub zamierzających rozpocząć współpracę z płockim koncernem.

"Ma być to miejsce nowoczesnych usług biznesowych, działalności innowacyjnej i badawczo-rozwojowej" - podkreślił Luczewski. Dodał, że powstające Laboratorium Centralne, dysponujące 180 miejscami laboratoryjnymi, będzie jednym z największych i najnowocześniejszych w kraju. "Obiekt jest już na ukończeniu. Finalizacja inwestycji przewidywana jest do końca tego roku" - zaznaczył Luczewski. Głównym użytkownikiem będzie Orlen Laboratorium z grupy PKN Orlen.

Luczewski podkreślił, iż PPPT zamierza rozwijać działalność badawczo-rozwojową i innowacyjną m.in. poprzez współpracę z ośrodkami naukowymi, specjalnymi strefami ekonomicznymi, w tym warmińsko-mazurską i łódzką, a także aktywne uczestnictwo w klastrach. Przypomniał jednocześnie, że PPPT wspólnie z Płocką Radą ds. Innowacji i działalności Badawczo-Rozwojowej jest autorem założeń programu sektorowego Innochem, którego celem jest m.in. zwiększenie liczby wdrażanych innowacyjnych rozwiązań dla branży chemicznej.

"Przewidywana wielkość środków finansowych w ramach tego programu to ok. 500 mln zł. Obecnie trwają prace projektowe m.in. nad przygotowaniem i ogłoszeniem pierwszych konkursów w ramach programu" - dodał szef PPPT.

Założenia programu zostały pozytywnie przyjęte przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. "Za chwilę będziemy szukać partnerów z małych i średnich przedsiębiorstw, którzy poprzez PPPT i projekt Innochem będą mogli sięgać po środki na badania i rozwój, na wprowadzanie innowacyjnych technologii, które będą wykorzystywały w swej działalności" - dodał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA