PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ruszyła budowa biurowca przy Chmielnej 89 w Warszawie

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 28 gru 2017 16:49

Ruszyła budowa biurowca przy Chmielnej 89 w Warszawie Chmielna 89, wizualizacja

- To nie miała być piramida. Taka nazwa nie padła nigdy w naszym zespole. Budynek ma się wpisywać w przestrzeń - tak o inwestycji przy ul. Chmielnej 89 w Warszawie mówi Daniel Draga, członek zarządu Cavatina Group. Ruszyła budowa obiektu, w którym powstaną biura i prawdopodobnie hotel. Nie będzie to jednak jedyny kluczowy projekt w planach Cavatiny. Firma zapowiada działania w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i... Londynie.

REKLAMA

Ile będziecie mieć mkw. biur za 5 lat?

Pół miliona – to nasz cel.

Na razie mówi się o wyjściu z południa Polski. W którym kierunku idzie Cavatina?

Idziemy na północ. Jesteśmy już w Warszawie, zaraz wkraczamy do Trójmiasta. Trójmiasto jest, po stolicy, jednym z najatrakcyjniejszych rynków w Polsce. Najemcy coraz częściej lokują swoje biznesy blisko morza, tam gdzie jest czyste powietrze a jednocześnie można prowadzić interes.

W Warszawie zawsze będzie potencjał, ale z miast regionalnych zdecydowanie wybieramy Gdańsk. To tam chcemy zagościć dłużej.

Jak zmieni się firmowy portfel?

Obecnie portfel Cavatiny składa się z 6 projektów. Cztery budynki w Krakowie - 3 w ramach kompleksu Equal Business Park. Dwa z nich są wybudowane i w pełni skomercjalizowane Największy z obiektów parku pozostaje w budowie, a jego zakończenie planowane jest na początek drugiego kwartału 2018. Rozpoczęła się także budowa Tischnera Office, który będzie oferował ponad 33 tys. mkw. dostępnej powierzchni. We Wrocławiu, budujemy kolejne dwa budynki. Pierwszy z nich oddamy do użytku na w pierwszej połowie 2018 roku, a następny pod koniec 2018. Kolejne nasze projekty w realizacji to Chmielna w Warszawie i w planach kompleks budynków w Gdańsku.

Zatrzymajmy się na Gdańsku. Postawią tam Państwo budynek nawiązujący do symboli Solidarności..

W obecnej chwili jesteśmy w trakcie konsultacji oraz weryfikacji projektu całego kompleksu biurowego w Gdańsku. Ale idea powstającego Młodego Miasta na terenach przystoczniowych jest jak najbardziej aktualna.

Ruszyła budowa inwestycji przy Chmielnej 89 w Warszawie. Media nazywają ją "piramidą". Wasze budynki wyróżniają się wyglądem..

Cieszę się, że ludzie to doceniają. Taki jest nasz cel. Przykładamy dużą wagę do tego żeby biurowce były ładne i unikalne, żeby nie były to typowe sztampowe budynki, które można spotkać dookoła. Dziś przy wynajmie powierzchni biurowej liczą się dwie rzeczy: lokalizacja i warunki finansowe. Najemcy coraz częściej chcą jednak czegoś więcej. My to „więcej” dajemy w postaci ładnego budynku, który pasuje do otaczającej go rzeczywistości. Tak jest w przypadku inwestycji w Krakowie, tak jest w przypadku Chmielnej w Warszawie oraz we Wrocławiu.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA