PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ruszyła sportowo-rekreacyjna część gdańskiej Alchemii - zdjęcia

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 sty 2014 19:33

Ruszyła sportowo-rekreacyjna część gdańskiej Alchemii - zdjęcia

2. stycznia nastąpiło otwarcie centrum sportowo-rekreacyjnego w wielofunkcyjnym kompleksie Alchemia w Gdańsku. Składa się ono z trzech części – Aquastacji, Fitstacji oraz Sportstacji w ramach których funkcjonują m.in. baseny z saunami, klub fitness oraz pełnowymiarowa sala sportowa.

REKLAMA

- Kiedy kilka lat temu przeprowadziliśmy badania wśród naszych najemców pytając ich, jakich dodatkowych usług oczekują oni w planowanych biurowcach, ponad 90 proc. z nich stwierdziła, że są to usługi związane z ochroną zdrowia i sportem. Postanowiliśmy więc dostarczyć taką ofertę na rynek. Obecne zainteresowanie Alchemią w pełni odzwierciedla zdefiniowane wtedy potrzeby i oczekiwania najemców - komentuje Maciej Brożek z firmy Torus, będącej deweloperem gdańskiej Alchemii.

Sportowa, ogólnodostępna część Alchemii zajmuje powierzchnię ponad 4,6 tys. mkw. Korzystać z niej mogą nie tylko pracownicy firm, mających w Alchemii swoje siedziby, ale także pracownicy okolicznych biurowców i pozostali mieszkańcy Trójmiasta. Z całego obiektu może jednorazowo korzystać ponad 200 osób.

- Strefa basenowa - Aquastacja, pomieści jednorazowo 50 osób. Do ich dyspozycji jest 25-metrowy, 6-cio torowy basen pływacki. Ponadto znajdują się tam 2 mniejsze baseny z gejzerami, masażami i przeciwprądami. Jeden z nich dedykowany będzie zajęciom z maluchami, drugi wykorzystywany będzie do zajęć aqua-aerobowych. Niebawem planujemy zorganizowanie w tej strefie pierwszej imprezy - nocnego maratonu Aquastacji - komentuje Agata Marzec, prezes zarządu firmy Aqustacja, która zarządza obiektem.

Oprócz tego aktywne osoby mają do dyspozycji Fitstację - fitness club o powierzchni ponad 1600 mkw. Znajduje się w nim siłownia ze strefą cardio oraz trzy sale: do zajęć spinning, zajęć grupowych oraz treningu funkcjonalnego. W tej części możliwe jest także korzystanie z sauny fińskiej oraz dodatkowo z gabinetu masażu i rehabilitacji. W Fitstacji do dyspozycji klientów jest łącznie 12 bieżni, 27 maszyn/przyrządów do różnego rodzaju ćwiczeń oraz 29 urządzeń cardio. Trzecia część centrum - Sportstacja, to multisportowa sala gimnastyczna, która zapewni możliwość gry w koszykówkę, siatkówkę, futsal oraz badmintona, przystosowana jest także do zajęć judo. W tej strefie realizowanych będzie szereg zajęć dedykowanych m.in. dzieciom w różnych grupach wiekowych (od 3 do 9 lat).

- Najemcę powierzchni biurowej należy dzisiaj przyciągać poprzez szeroką ofertę skierowaną do jego pracowników, bo to oni są tak naprawdę gwarantami jego sukcesu. Nie bez znaczenia są oczywiście koszty, ale większość najemców poszukuje także i tutaj swoistego optimum, czyli najlepszego stosunku jakości do ceny - dodaje Maciej Brożek.

Pierwsi najemcy powierzchni biurowych rozpoczną pracę w Alchemii na początku lutego. Firma Torus finalizuje obecnie kolejne umowy, planując wynajęcie całej powierzchni Alchemii do końca stycznia br.. Niedawno rozpoczęła się też budowa drugiego etapu inwestycji, który dostarczy blisko 21 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 2,6 tys. mkw. powierzchni towarzyszącej (usługowej). Część usługowa podobnie, jak w obecnym etapie, zajmować będzie najniższe partie nowych budynków, a powstanie w niej m.in. centrum medyczne o powierzchni 1,7 tys. mkw., oraz przedszkole o powierzchni ponad 400 mkw. z własnym terenem zielonym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA