PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ruszyło Wojewódzkie Centrum Przedsiębiorczości w Łodzi

  • Autor: PAP
  • 13 mar 2015 09:48

60 nowych firm i start-upów może w ciągu najbliższego roku ulokować się w Wojewódzkim Centrum Przedsiębiorczości, które w czwartek otwarto w Łodzi. Zdaniem jego twórców, to pierwsze miejsce w Polsce, które skupia najważniejsze regionalne instytucje otoczenia biznesu.

REKLAMA

W Centrum swoje siedziby mają m.in. Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, Inkubator Przedsiębiorczości, Business Link, Wojewódzkie Centrum Klastrów, a także Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa, Business Centre Club - Loża Łódzka czy Regionalny Związek Pracodawców Ziemi Łódzkiej Lewiatan.

Centrum powstało w zrewitalizowanych zabytkowych obiektach przy ul. Narutowicza w centrum Łodzi. W skład kompleksu o pow. 3,2 tys. m kw. wchodzą m.in. zabytkowa willa i fabryka. Kompleks został zrewitalizowany i przebudowany z zachowaniem poszczególnych detali architektonicznych.

"To miejsce, w którym chcielibyśmy łączyć młodych ludzi z nowymi technologiami i rozwijać ten obszar. Przyszłość to budowanie marki regionu jako nowoczesnego, kreatywnego, rozwijającego biznes, dającego szansę młodym ludziom, ale też wspierającego funkcjonujące przedsiębiorstwa" - mówił na konferencji prasowej marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

Największą część Centrum zajmuje Inkubator Przedsiębiorczości, w którym jest 30 pomieszczeń biurowych do wynajęcia przez młodych przedsiębiorców na preferencyjnych warunkach. Mogą oni liczyć na doradztwo, szkolenia, obsługę księgową i pomoc przy pozyskiwaniu środków z UE. W Inkubatorze firmy będą mogły działać maksymalnie przez trzy lata.

Obok niego działać będzie Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Business Link, który ma wspierać start-upy. Pierwszych sześć innowacyjnych firm ma się w nim ulokować za kilka tygodni. "To miejsce dla nowych firm, którym chcemy dać najlepszy pakiet usług. Począwszy od miejsca do pracy, adresu na zarejestrowanie swojej firmy, skrytki na listy, po bardziej zaawansowane usługi, dostęp do mentorów, ale również możliwość wyjazdu do USA, Londynu czy Chin" - powiedział PAP prezes Polski Przedsiębiorczej Dariusz Żuk.

Najlepsze projekty start-upów mogą liczyć na początkowe wsparcie w wysokości nawet 100 tys. zł. "Zainwestowaliśmy dotychczas w ponad 100 projektów w Polsce. Mam nadzieję, że za chwilę ruszymy z inwestycjami w Łodzi" - dodał Żuk.

Zdaniem prezesa ŁARR Przemysława Andrzejaka, w ciągu najbliższego roku w WCP może się ulokować około 60 innowacyjnych firm.

W nowo powstałym WCP działać będzie także Wojewódzkie Centrum Klastrów. Siedzibę ma tu już Klaster Nowych Technologii - Gamedev, skupiający działające w regionie firmy z branży gier komputerowych oraz powołany w czwartek Klaster Budowlany, który tworzy 10 firm developerskich i trzy uczelnie wyższe.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA