PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek biurowy w Katowicach rośnie. Co planuje na nim Skanska?

  • wnp.pl
  • 04 paź 2017 09:29

Rynek biurowy w Katowicach rośnie. Co planuje na nim Skanska? Marek Stasieńko, regionalny kierownik ds. wynajmu w Skanska Property Poland (fot. materiały prasowe)

Obecnie koncentrujemy się na zakończeniu komercjalizacji budynku C w Silesia Business Park w Katowicach oraz dokończeniu budowy budynku D, który zostanie ukończony w trzecim kwartale 2018 r. Na razie nie planujemy kolejnych projektów w Katowicach – mówi Marek Stasieńko, regionalny dyrektor ds. wynajmu w Skanska Property Poland.

REKLAMA

- Obecnie koncentrujemy się na dokończeniu komercjalizacji budynku C w Silesia Business Park w Katowicach, mamy jeszcze kilka pięter w trakcie negocjacji. Mamy już pierwsze zapytania ws. budynku D, jego komercjalizacja już się rozpoczęła, zostanie on ukończony w trzecim kwartale 2018 r. – mówi Marek Stasieńko, regionalny dyrektor ds. wynajmu w Skanska Property Poland.

Spółka na razie nie planuje realizacji kolejnych projektów w Katowicach. Skanska posiada działkę przy alei Roździeńskiego w Katowicach, ale jeszcze nie ma wobec niej konkretnych planów.

- To duża działka, na duży projekt, ale nie podjęliśmy jeszcze decyzji co do jej przyszłości. W pierwszej kolejności musimy dokończyć projekt Silesia Businnes Park oraz jego komercjalizację i wtedy podejmiemy decyzję co dalej ws. tamtej działki – dodaje Marek Stasieńko.

Spółka nie posiada już innych działek w Katowicach.

Rośnie konkurencja

- Budowany już budynek D będzie miał powierzchnię ok. 11,2 tys. m. kw. powierzchni biurowej, przy popycie, który szacujemy na ok. 40 tys. m kw. rocznie. To jest ponad ¼ tego, co rynek jest w stanie wchłonąć, a nie jesteśmy jedynym deweloperem w Katowicach, więc ten popyt się rozłoży na kilka projektów – wyjaśnia Marek Stasieńko.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2018 r. oddany ma zostać biurowiec KTW I, zlokalizowany przy alei Roździeńskiego 1 w Katowicach - m.in. w bezpośrednim sąsiedztwie hali Spodek. Powierzchnia budynku to 18,2 tys. m. kw.

- Katowice są na tyle charakterystycznym rynkiem, że trudno tu mówić, że dwa projekty, które zostaną oddane mniej więcej w tym samym czasie, nie konkurują ze sobą, nawet jeżeli są w różnych lokalizacjach. Nie ma tu podrynków jak w Warszawie, gdzie budynek w centrum nie konkuruje z budynkami z innych dzielnic. W Katowicach jest tak, że każdy nowy projekt jest konkurencyjny wobec innego nowego projektu. Najemcy szukają szeroko, analizują różne lokalizacje – zaznacza Marek Stasieńko.

Inwestycje biurowe zależne od transportu publicznego

Podkreśla przy tym, że coraz ważniejszym aspektem staje się transport publiczny, ponieważ miasta nie są już w stanie wchłonąć większej liczby samochodów. To będzie zmierzać w tym kierunku, że lokalizacje dobrze skomunikowane będą zyskiwać na znaczeniu.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA