PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek BPO idzie jak burza. Gorzej z rynkiem pracy

  • Autor: PAP
  • 17 maj 2016 13:56

Rynek BPO idzie jak burza. Gorzej z rynkiem pracy Adam Pustelnik, dyrektor Biura Obsługi Inwestora w Urzędzie Miasta Łodzi

IT, usługi dla biznesu oraz włókiennictwo i produkcja - to w Łodzi najbardziej dynamicznie rozwijające się sektory. Firmy poszukują około 3280 wykwalifikowanych specjalistów oraz niedoświadczonych pracowników. Zdaniem Adama Pustelnika, dyrektor Biura Obsługi Inwestora w UMŁ, trudno zrekrutować tak dużą liczbę osób w równie szybkim czasie, w jakim rozwija się biznes.

REKLAMA

Działające w Łodzi przedsiębiorstwa coraz częściej mają problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników.

- Wbrew obiegowej opinii miejsc pracy jest zdecydowanie więcej niż osób mogących ją wykonywać. Szczególnie dotyczy to osób o określonych kwalifikacjach. Na rynku pracy jest bardzo duża rozbieżność pomiędzy popytem, a podażą. Dotyczy to nie tylko Łodzi, ale całego kraju - tłumaczył Dyrektor Biura Obsługi Inwestora, Adam Pustelnik.

Jak dodał, w stolicy woj. łódzkiego deficyt wynika z dynamicznego rozwoju przedsiębiorstw funkcjonujących już w mieście oraz pojawianiem się nowych pracodawców.

Najwięcej - 1700 nowych stanowisk pracy - mogą zaoferować w Łodzi przedsiębiorstwa z sektora informatycznego (IT); 850 pracowników szukają centra outsourcingu procesów i usług dla biznesu (BPO/SSC); w produkcji przygotowano 570 miejsc pracy, a w branży włókienniczej - 160. W sumie w tych branżach firmy prowadzą obecnie 3280 otwartych rekrutacji.

Aleksandra Królak, dyrektor działu HR w Fujitsu poinformowała, że działający w sektorze IT oraz obsługi dla biznesu łódzki oddział światowej korporacji obecnie zatrudnia ok. 1300 osób i w ciągu dwóch lat planuje zwiększyć je o kolejny tysiąc.

"Właściwie cały czas poszukujemy osób ze znajomością języków obcych i zainteresowaniach informatycznych. Nie muszą to być specjaliści. Szukamy absolwentów uczelni, nie tylko tych o charakterze technicznym oraz absolwentów innych szkół, a także kobiet powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich, osób w różnych grupach wiekowych. Jesteśmy w stanie znaleźć pracę dla każdego, kto chce pracować w sektorze IT lub BPO" - zachęcała.

Dodała, że firma zapewnia szybką ścieżkę kariery, umowę o pracę oraz premie finansowe za znajomość języków obcych, opiekę medyczną, szkolenia, a także śniadania i innego rodzaju benefity.

Marcin Siech, dyrektor zarządzający z firmy Cybercom zaznaczył zaś, że nie uda się powiększyć łódzkiego rynku pracy jedynie migracją wewnętrzną.

- W obecnej sytuacji naszym celem musi być promowanie Łodzi w regionie, w Polsce, a nawet w Europie, jako miejsca, w którym jest praca na dobrych warunkach. Rozwój łódzkich firm zależy bowiem od tego, czy będą w stanie pozyskać pracowników, bo projekty już pozyskujemy - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA