PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek jest bardzo konkurencyjny

  • Autor: Jolanta Wasiluk
  • 29 sie 2014 08:25

Rynek jest bardzo konkurencyjny

Capital Park zakładał, że w tym roku na akwizycje wyda ok. 200 mln zł brutto, z czego finansowanie własne miało stanowić 50-60 mln zł. - Jak się okazuje, nasze założenia były dość optymistyczne. Rynek jest bardzo konkurencyjny, a my nie chcemy kupować niczego po zawyżonych cenach - mówi Michał Koślacz, dyrektor finansowy spółki.

REKLAMA

Capital Park, który w połowie czerwca pozyskał z emisji obligacji 35 mln zł, nie wyklucza, że pod koniec roku zdecyduje się na kolejną transzę o wartości 65 mln zł. Środki przeznaczy na refinansowanie obligacji zapadających w połowie 2015 r. - poinformował PAP Michał Koślacz, dyrektor finansowy spółki.

W 2012 r. Capital Park wyemitował obligacje o wartości 100 mln zł. Celem emisji było finansowanie projektu Eurocentrum oraz innych projektów inwestycyjnych grupy. Termin wykupu obligacji to lipiec 2015 r.

"Nasz plan jest taki, żeby jedną dużą transzę obligacji, zapadającą w lipcu przyszłego roku, rozłożyć na mniejsze kwoty, płatne w co najmniej półrocznych okresach. Udało się nam zrefinansować już 1/3 i wydłużyć termin spłaty tej części o 3 lata. Obligacje wyemitowane pod koniec roku miałyby pewnie dłuższy okres zapadalności" - skomentował Koślacz.

Dodał, że emisja nie jest jeszcze przesądzona.

"Jeśli udałoby się nam szybko sprzedać Eurocentrum, powiedzmy na przełomie tego i przyszłego roku, wówczas emisja nie byłaby potrzebna. Należy także pamiętać, że na rachunkach mamy ok. 160 mln zł, które mogłyby posłużyć do spłaty obligacji" - powiedział.

Na pytanie, czy spółka ma chętnych na zakup Eurocentrum, Koślacz odpowiedział: "W naszym portfelu jest ok. 70 nieruchomości i wszystkie są na sprzedaż, dlatego rozmowy na ten temat prowadzone są permanentnie".

I etap Eurocentrum został oddany do użytku pod koniec maja tego roku. Znajduje się w nim 42,3 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia. Capital Park podpisał do tej pory umowy najmu i listy intencyjne na 65,8 proc. powierzchni.

Koślacz poinformował, że "na dniach" powinna zapaść decyzja co do budowy II etapu tej inwestycji na 27,2 tys. m kw. powierzchni najmu.

Capital Park informował wcześniej, że w tym roku ma do wydania na akwizycje ok. 200 mln zł brutto, z czego finansowanie własne miało stanowić 50-60 mln zł.

"Jak się okazuje, nasze założenia były dość optymistyczne. Rynek jest bardzo konkurencyjny, a my nie chcemy kupować niczego po zawyżonych cenach. Pracujemy nad blisko 90 projektami, ale te procesy są czasochłonne i możliwe, że tylko kilka zakończy się sukcesem" - powiedział dyrektor finansowy spółki.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA