PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek nieruchomości komercyjnych nad Wisłą oczami globalnych inwestorów - relacja z sesji inauguracyjnej Property Forum

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 paź 2015 11:33

Rynek nieruchomości komercyjnych nad Wisłą oczami globalnych inwestorów - relacja z sesji inauguracyjnej Property Forum Sesja inauguracyjna „There is no alternative? – rynek nieruchomości komercyjnych nad Wisłą oczami globalnych inwestorów”, Property Forum 2015

W obliczu ostatnich wydarzeń w Chinach i sytuacji na światowych rynkach jedyną pewną alternatywą dla inwestorów pozostają nieruchomości - o atrakcyjności inwestycyjnej nieruchomości komercyjnych w obecnej sytuacji rynkowej dyskutowano podczas inauguracyjnej sesji „There is no alternative? – rynek nieruchomości komercyjnych nad Wisłą oczami globalnych inwestorów” na Property Forum 2015.

REKLAMA

Nieruchomości komercyjne są dziś najbardziej atrakcyjnym i jednocześnie najbardziej stabilnym rynkiem dla inwestorów, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia w Chinach, sytuację na światowych giełdach czy ceny surowców.

- Pieniądze nie są już atutem samym w sobie. Mamy do czynienia z nadmiarem kapitału, ale nie ma go w co zainwestować. Alternatywne kategorie aktywów zaczynają być niezwykle ważne, także na rynku nieruchomości – mówił Przemysław Krych, założyciel i CEO Griffin Real Estate. - Czy rynek nieruchomości stanie się nową kategorią samą w sobie? To się okaże w przyszłości, ale taka zmiana będzie na pewno pozytywna. Magnesem dla inwestorów staną się niskie stopy procentowe na rynku europejskim.

Stabilność i atrakcyjność inwestycyjną rynku nieruchomości komercyjnych potwierdził również Daniel Haimowic, partner zarządzający Eastbridge Group.

– Z naszych doświadczeń, w tym z amerykańskiego rynku nieruchomości, wynika, że nieruchomości są jednym z nielicznych aktywów inwestycyjnych, które można kontrolować – wyjaśnił partner zarządzający Eastbridge Group. - Nie jest związane z nim aż tak duże ryzyko, jak z innymi sektorami.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z SESJI

Europejski rynek inwestycyjny powrócił do stanu z 2007 roku. W pierwszej połowie 2015 r. wartość inwestycji wyniosła tu 100 mld euro, czyli znacznie więcej, niż w analogicznym okresie 2007 r. – Ten rok będzie rekordowy – podsumował Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills.

Rynek biurowy wart 3 mld euro?

Na europejskim rynku powierzchni komercyjnej zauważalny wzrost odnotowują rynki Portugalii, Norwegii i Włoch. Z największym spadkiem mamy do czynienia na rynku Grecji i Polski, gdzie występują trzy główne klasy aktywów: biura, handel detaliczny i magazyny. Zdaniem ekspertów spowolnienie to nie wynika z braku zainteresowania inwestorów, ale kurczącego się rynku atrakcyjnych aktywów – pojedynczych, dużych nieruchomości i portfeli. Innym powodem są wydłużające się procesy inwestycyjne, które mogą znaleźć swój finał w II połowie roku.

  • postek 2015-10-27 11:10:09
    W JARTOM jest mnóstwo takich hal - wszystkie wolne, gotowe do przejęcia, tak więc akurat teraz można na takich tematach robić złote interesy.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA