PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek outsourcingu w Polsce coraz większy

  • wnp.pl
  • 18 cze 2015 13:39

Rynek outsourcingu w Polsce coraz większy

Rynek outsourcingu rośnie nad Wisłą w nieprawdopodobnie szybkim tempie. 532 centra zatrudniają już 150 tys. osób.

REKLAMA

O sytuacji i perspektywach rozwoju sektora usług biznesowych w Polsce, wyzwaniach dla branży na świecie, nowych modelach biznesowych i uwarunkowaniach ekonomicznych, społecznych oraz politycznych dyskutowano podczas zakończonej w środę krakowskiej konferencji ABSL, organizacji zrzeszającej globalnych inwestorów prowadzących centra usług biznesowych w naszym kraju.

532 centra outsourcingu w Polsce zatrudniają już 150 tys. osób. - Od kwietnia ubiegłego roku stworzyliśmy 22 tys. miejsc pracy, prawie co tydzień otwiera się kolejny ośrodek, przy czym w 80 proc. to inwestycje już działających tu firm. Co ważne, dziewięć na dziesięć przedsiębiorstw w ostatnich trzech latach zwiększyło zaangażowanie w procesy zaawansowane, wymagające specjalistów i ekspertów - mówi Marek Grodziński, wiceprezes ABSL i dyrektor Europejskiej Sieci Centrów BPO Capgemini.

To oznacza, że zaczynamy konkurować jakością usług, a nie kosztami - trudno już mówić o konkurencji z np. Indiami, gdzie w większości świadczy się właśnie mniej skomplikowane usługi. Dzięki zaawansowanym usługom do Polski trafia know-how, a pracownicy mają szanse na długoterminowe zatrudnienie i awans zawodowy. - To rodzaj ukrytego importu kompetencji potrzebnych w nowoczesnym biznesie. Konkurencyjność wymaga nieustannego doskonalenia umiejętności, sprawnego rozpoznawania nowych trendów i przekonania, że jedynym stałym elementem otoczenia gospodarczego jest zmiana - komentuje Wojciech Popławski, wiceprezes ABSL i dyrektor Accenture Operations.

Największymi ośrodkami usług są Kraków, przez firmę Thalon uważany za najlepszą lokalizację w Europie i dziewiątą na świecie, Warszawa i Wrocław znajdujące się w pierwszej setce rankingu. Dynamicznie rosną inwestycje w Katowicach i aglomeracji, Trójmieście i Łodzi, a do peletonu dołączają już mniejsze miasta. ABSL przewiduje, że w 2020 r. branża będzie zatrudniać ćwierć miliona osób. Swoje centra ma w Polsce 356 inwestorów zagranicznych, z czego 70 to firmy z listy 500 największych przedsiębiorstw świata publikowanej przez Forbesa.

 Czytaj więcej: Usługi biznesowe rosną dynamicznie

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA