PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynki regionalne rosną. Czy przebiją Warszawę?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 kwi 2017 14:10

Znaczenie rynków biurowych w polskich miastach regionalnych sukcesywnie rośnie. Jak zapewnia w rozmowie z Propertynews.pl Kamil Tyszkiewicz, dyrektor, Dział Wynajmu Powierzchni Biurowych, Advisory & Transaction Services, CBRE, dynamika wzrostu jest na tyle duża, że już niebawem rynki regionalne mogą przebić Warszawę pod względem podaży powierzchni.

REKLAMA

- Rynki regionalne w roku 2016, podobnie, jak to miało miejsce w przeszłości, przeżywały dynamiczny rozwój, zarówno za sprawą zainteresowania najemców, ale i dzięki inwestycjom realizowanym przez deweloperów - zapewnia Kamil Tyszkiewicz.

Jak dodaje, deweloperzy dostarczają powierzchnię, która dla najemców jest narzędziem marketingowym do pozyskiwania pracowników.

- Najbardziej stabilnymi i rozwiniętymi rynkami są: Kraków i Wrocław. Najszybciej z pozostałych miast będzie rozwijało się Trójmiasto. Nie bez znaczenia pozostanie Łódź czy Katowice - dodaje.

Na mapie rynków BPO zauważane są także mniejsze miasta, jak Lublin czy Opole.

- W najbliższych latach rynki regionalne będą się rozwijały, dynamika nabierze tempa m.in. dzięki inwestorom wchodzącym do Polski - zapewnia.

- Deweloperzy zauważają trendy i inwestują w nowe projekty. Dynamika podaży będzie większa niż w Warszawie i możliwe będzie za kilak lat, że rynki regionalne sumarycznie pokonają Warszawę - prognozuje. 

Więcej o sytuacji na polskich rynkach biurowych

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA