PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynkiem rządzi najemca

  • Autor: propertynews.pl
  • 19 gru 2016 14:01

Rynkiem rządzi najemca Retro Office House

Dziś najemca biurowca wymaga najnowocześniejszej infrastruktury i dużego komfortu pracy. Dlatego rozwiązania przyjęte przez projektantów muszą być elastyczne. Już na tym etapie rozmawiamy z przyszłymi najemcami i dla nich specjalnie projektujemy powierzchnie – przyznaje Małgorzata Danek, członek zarządu LC Corp.

REKLAMA

LC Corp wciąż wierzy w biurowy potencjał Wrocławia. Stawia trzeci biurowiec - Retro Office House. Na jakim etapie jest jego budowa?

To wczesny etap, ale bardzo ważny dla każdej inwestycji. Zakończyliśmy budowanie grodzic, które mają zabezpieczyć wykop. Ponadto w tym roku chcemy jeszcze wylać fundamenty obiektu i ścian zewnętrznych. Z początkiem 2017 r. rozpoczniemy budowę elementów konstrukcji budynku na parterze i to będzie etap bardziej widoczny dla mieszkańców Wrocławia. To nasza trzecia inwestycja biurowa w mieście.

Mamy też 31 pięter biur w Sky Tower, naszym obiekcie biurowo-handlowym z luksusowymi apartamentami w centrum miasta. To nasza flagowa inwestycja. Zbudowaliśmy także Arkady Wrocławskie, które łączą funkcję handlową, usługową i rozrywkową. Mieści się tam 12 pięter powierzchni biurowej klasy A oraz m.in. siedziba LC Corp.

Jaki jest rynek biurowy we Wrocławiu?

Pomijając Warszawę, która jest poza wszelką konkurencją, tylko Kraków wyprzedza Wrocław spośród wszystkich miast regionalnych w Polsce. W tym roku nasze miasto będzie miało rekordową od pięciu lat podaż - około 120 tys. mkw. Popyt na powierzchnie jest bardzo stabilny. Pustostany utrzymują się we Wrocławiu na poziomie 10 proc. Jest to bardzo niski wynik jak na powierzchnie biurowe. LC Corp ma obecnie dwa obiekty o łącznej powierzchni ponad 40 tys. mkw., które są wynajęte w całości.

Dla nas ważne jest też to, że Wrocław ma najemców z sektora usług BPO. Pod tym względem zajmuje drugie miejsce, tuż za Krakowem, gdzie jest największy popyt na ten sektor – w Krakowie wynosi on 38 proc., a we Wrocławiu – 36 proc. Dla porównania, w Warszawie to tylko 6 proc. Dlatego nasze miasto jest bardzo atrakcyjne dla wszystkich deweloperów. Rozwojowi sektora BPO sprzyja przede wszystkim lokalizacja stolicy Dolnego Śląska. Mamy bardzo dobre drogi, dogodny dojazd z lotniska do centrum miasta, a komunikacja z Zachodem Europy doskonała.

Nie obawia się pani nasycenia rynku?

Na razie nie ma zagrożenia, że popyt na powierzchnie biurowe będzie się zmniejszać. Wrocław ma prawie 750 tys. mkw. powierzchni biurowej, Kraków – 800 tys., a Warszawa zbliża się do 5 mln mkw., jest dużo do zrobienia.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA