PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rząd chce wesprzeć innowacyjne firmy

  • Autor: PAP
  • 10 lut 2016 16:24

Rząd chce wesprzeć innowacyjne firmy Fot. Fotolia

Jeszcze w tym roku uruchomimy specjalny kredyt na innowacje technologiczne i fundusz gwarancyjny, dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw - zapowiedział w Sejmie wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak. Dodał, że wzrost nakładów na b+r to jeden z celów strategicznych rządu.

REKLAMA

"Zwiększenie nakładów na badania i rozwój w Polsce jest jednym z celów strategicznych rządu RP. W tym kontekście kluczowe znaczenie będzie miało zarówno zwiększenie nakładów publicznych na badania i rozwój, ale także bardziej efektywne stymulowanie wzrostu nakładów prywatnych na ten cel" - podkreślił wiceminister odpowiadając na pytania posłów.

Przypomniał o powołaniu Rady ds. Innowacyjności, w której skład wchodzą przedstawiciele resortów rozwoju, finansów, kultury i dziedzictwa narodowego, nauki i szkolnictwa wyższego, zdrowia, edukacji, cyfryzacji oraz skarbu.

"Gremium to inicjuje działania oraz proponuje rozwiązania, które pozwolą aktywnie wspierać przedsiębiorców w poszukiwaniu zarówno nowych produktów i procesów oraz angażować polski kapitał, a w konsekwencji przyczyniać się do tworzenia przewag konkurencyjnych naszej gospodarki" - zaznaczył Hamryszczak.

Wymienił też przemodelowanie zamówień publicznych oraz tzw. Krajowe Inteligentne Specjalizacje określone na najbliższą perspektywę, czyli priorytety gospodarcze w obszarze badań, rozwoju i innowacji.

"Ponadto w ostatnim czasie uruchomiono większość działań przewidzianych w Programie Operacyjnym Inteligentny rozwój na lata 2014-2020. Również zwiększyliśmy prognozę wydatkowania, która była na poszczególne lata łącznie z rokiem 2016, co stanowi realne wsparcie przedsiębiorców w działalności badawczo-rozwojowej" - powiedział Hamryszczak.

Wymienił najważniejsze instrumenty programu: działania finansujące prowadzenie prac badawczo-rozwojowych przez przedsiębiorstwa, sektorowe programy badawczo-rozwojowe, instrumenty wsparcia z wykorzystaniem inwestycji funduszy venture capital, tworzenie lub rozwój infrastruktury badawczo-rozwojowej, zwłaszcza wyposażenie centrów badawczo-rozwojowych.

Ponadto jest to: wsparcie wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych przez mikro, małe przedsiębiorstwa, dofinansowanie kosztów proinnowacyjnych usług świadczonych przy tej okazji przez instytucje otoczenia biznesu, jak również finansowanie kosztów ochrony własności przemysłowej.

"Jeszcze w tym roku uruchomimy również specjalny kredyt na innowacje technologiczne, jak również fundusz gwarancyjny, dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw" - zapowiedział wiceminister.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA