PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rzeszów inwestuje w budowę wylęgarni start-upów

  • Autor: PAP
  • 18 paź 2017 07:17

Rzeszów inwestuje w budowę  wylęgarni start-upów Shutterstock

85 mln zł kosztować ma budowa Podkarpackiego Centrum Innowacji (PCI) w Rzeszowie. Centrum ma ułatwiać kontakt między uczelniami z regionu a przedsiębiorcami.

REKLAMA

Centrum ma zacząć działać w marcu 2018 r. Mieścić się będzie w centrum Rzeszowa, w budynku o powierzchni ok. 1,2 tys. mkw. Koszt powstania PCI to 85 mln zł, pieniądze pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego.

We wtorek w Rzeszowie podpisany został list intencyjny w sprawie utworzenia PCI. Podpisy pod dokumentem złożyli rektorzy największych uczelni z regionu m.in. uniwersytetu i politechniki rzeszowskiej oraz przedstawiciele zarządu województwa.

Jak powiedziała w trakcie uroczystości wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria Kurowska, powstanie PCI to pierwsza taka inicjatywna w Polsce. Zaznaczyła, że dzięki połączeniu sił podkarpackich uczelni oraz województwa stworzone zostanie miejsce, które wesprze rozwój nowoczesnych technologii i współpracę nauki z biznesem.

- To będzie konkretne miejsce, ważne i dla naukowców, i dla studentów, i dla przedsiębiorców. To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w tak zaawansowany sposób chcemy łączyć biznes z nauką. Koncepcję czerpiemy z wielu europejskich wzorców, między innymi z Finlandii - dodała Kurowska.

Wicemarszałek tłumaczyła, że centrum wspierać będzie podkarpackie uczelnie oraz przedsiębiorców, którzy razem będą mogli realizować projekty badawcze. W centrum swoje własne pomysły na biznes będą mogli realizować również studenci.

Na ten ostatni aspekt uwagę zwrócił rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego Sylwester Czopek, który zaznaczył, że obecnie studenci, aby odnaleźć się na rynku pracy, muszą wykazać się dużą innowacyjnością. Dodał, że w PCI będą mieli okazję do praktycznego zastosowania wiedzy zdobytej na uczelni. To będzie miejsce, gdzie będą mogły powstawać start-upy - powiedział Czopek.

Samorządowi województwa przy opracowywaniu koncepcji PCI pomagali eksperci z Banku Światowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - RD BUD partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA