PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sąd powstrzymuje budowę biurowca w Opolu

  • Autor: gazeta.pl
  • 30 kwi 2013 17:13

Niekorzystnym dla inwestora rozstrzygnięciem zakończyła się rozprawa Wojewódzkiego Sądu Adminstracyjnego w Opolu - donosi gazeta.pl. Chodzi o projekt obiektu biurowego przy Placu Sebastiana. Sąd cofnął pozwolenie na budowę wydane przez wojewodę z powodu braku spełnienia odpowiednich wymogów formalnych.

REKLAMA

Projekt zakłada budowę czterokondygnacyjnego biurowca z parkingiem o łącznej powierzchni 1,7 tys. mkw. Jego budowa już się rozpoczęła, jednak wobec decyzji pozwolającej na inwestycję podniosły się skargi okolicznych mieszkańców. Obawiali się oni, że budowa może doprowadzić do znacznych zniszczeń szczególnie w przypadku sąsiedniej, zabytkowej kamienicy. Ich zdaniem dotychczasowe prace przyczyniły się do powstania nowych pęknieć.

Inwestor uważa jednak, że jego inwestycja nie przyniesie szkód okolicznym mieszkańców. Przedstawił on m.in. wyniki kontroli powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, która zaprzeczyła możliwości powstania zniszczeń w sąsiednich budynkach. W raporcie znalazła się także informacja o braku zniszczeń powstałych w wyniku dotychczasowych prac.

Pomimo raportu inspektora, WSA zdecydował się uchylić pozwolenie na budowę obiektu do czasu, aż inwestor przygotuje m.in. ekspertyzę geologiczno-inżynierską.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA