PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sanofi chce być eko. W odnowionym biurze królują innowacyjne rozwiązania

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 lut 2016 15:03

Sanofi chce być eko. W odnowionym biurze królują innowacyjne rozwiązania Sanofi

Nowoczesne systemy oświetlenia LED, energooszczędne sprzęty AGD czy systemy segregacji śmieci to tylko niektóre z elementów odnowionego biura Grupy Sanofi. Dzięki zmianom, firma zredukowała zużycie wody i energii elektrycznej.

REKLAMA

Instalacje elektryczne, hydrauliczne i sprzęt biurowy są energooszczędne. System oświetlenia LED oraz sprzęt AGD (w tym nowe lodówki i zmywarki) klasy A++ zmniejszyły pobór prądu, a nowoczesne rozwiązania hydrauliczne umożliwiły znaczne ograniczenie zużycia wody.

- Ograniczyliśmy zużycie zasobów naturalnych, osiągając znaczną redukcję poboru energii – około 11 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku (z 78,112 KWh do 69,720 KWh). Również zaimplementowane rozwiązania hydrauliczne zredukowały zużycie wody o około 30 proc. w skali roku. W przestrzeni socjalnej i kuchniach zamontowaliśmy system segregacji śmieci, by ułatwić ich dalszy recykling oraz edukować zespół w tym zakresie – powiedział Maciej Kryda, menedżer ds. administracyjnych w Sanofi.

Siedziba grupy obecnej na polskim rynku od przeszło 25 lat, od 2008 roku znajduje się w budynku North Gate na warszawskim Muranowie.

Oprócz funkcjonalności i innowacyjności, łączą one w sobie aspekt edukacyjny, przyczyniając się do zmiany postaw i nawyków pracowników na bardziej ekologiczne. Przywiązanie firmy do natury i ekologii najlepiej obrazuje recepcja, zaaranżowana na tle ściany z żywych roślin w kolorze soczystej zieleni.

- Biuro to dla nas miejsce pracy i spotkań, spędzamy w nim większą część dnia. Dlatego też istotne jest zapewnienie przemyślanej aranżacji przestrzeni w taki sposób, by mogła ona służyć nie tylko pracy i wygodzie pracowników, ale także jednocześnie nie wpływać negatywnie na środowisko naturalne. Już na etapie wyboru podwykonawców, naszym głównym kryterium była ich dobra reputacja oraz doświadczenie, a nie cena - mówi Małgorzata Jastrzębska, dyrektor personalny w Grupie Sanofi w Polsce.

Firma Sanofi działa w sektorze farmaceutycznym i zajmuje się odkrywaniem, opracowywaniem i upowszechnianiem rozwiązań terapeutycznych. Sanofi rozwija się w siedmiu głównych obszarach terapeutycznych: rozwiązania dla cukrzyków, szczepionki dla ludzi, innowacyjne leki, środki ochrony zdrowia, rynki wschodzące, zdrowie zwierząt oraz nowa spółka Genzyme. Firma Sanofi jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) i Nowym Jorku (NYSE: SNY). Do Grupy Sanofi w Polsce należą: Sanofi-Aventis Sp. z o.o. – producent leków innowacyjnych i OTC (bez recepty), Sanofi Pasteur, największy na świecie producent szczepionek, Zentiva – lider produkcji leków generycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, Nepentes Pharma, uznana spółka działająca w branży dermokosmetycznej, Genzyme, producent leków stosowanych w chorobach rzadkich oraz Merial w branży weterynaryjnej. Jedna z 112 fabryk Grupy Sanofi na świecie, jest zlokalizowana w Rzeszowie. Grupa Sanofi w Polsce zatrudnia ponad 1000 pracowników.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA