PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Savills i Deloitte doradcami przy sprzedaży londyńskiego biurowca Gherkin

  • Autor: propertynews.pl
  • 13 sie 2014 08:27

Savills i Deloitte doradcami przy sprzedaży londyńskiego biurowca Gherkin

Savills i Deloitte Real Estate zostały wspólnie wyznaczone do sprzedaży budynku Gherkin, przy ulicy Mary Axe 30, w biznesowej dzielnicy City w Londynie.

REKLAMA

Oczekiwane jest duże zainteresowanie kupnem biurowca, liczącego 46 914 mkw. Zaprojektowany przez Lorda Fostera, 40-kondygnacyjny wieżowiec został otwarty w 2004 roku i jest obecnie siedzibą około 20 najemców, m.in. Swiss Re, Kirkland & Ellis International LLP i ION Trading.

Stephen Down, szef działu inwestycji na obszarze centrum Londynu w Savills, komentuje: "Zaangażowanie Savills w sprzedaż tego rozpoznawanego na całym świecie budynku, zlokalizowanego w biznesowym sercu Londynu, to prestiżowa nominacja. Obserwowana od kilku lat poprawa sytuacji gospodarczej, pozytywnie wpłynęła na rynek nieruchomości komercyjnych w centrum Londynu. O ciągłej poprawie sytuacji gospodarczej w kraju świadczy nie tylko utrzymujące się zainteresowanie zagranicznych inwestorów aktywami w Londynie, ale także znaczny wzrost gospodarczy i rosnące zainteresowanie wynajmem biur."

Jamie Olley, szef inwestycji na obszarze londyńskiego City w Deloitte Real Estate, mówi: "Gherkin jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów i kultowych wież biurowych w londyńskim City. Ten wyróżniający się budynek biurowy zapewnia inwestorom atrakcyjne połączenie stabilnych dochodów o tendencjach wzrostowych, z możliwością zwiększenia wartości, poprzez właściwe zarządzanie aktywami. Obiekt będzie atrakcyjny dla szerokiej grupy krajowych i zagranicznych inwestorów, co przełoży się na maksymalizację zwrotu dla wierzycieli."

Ostatnie badanie London Office Crane zrealizowane przez Deloitte Real Estate pokazuje, że w ciągu ostatnich 5 lat rynek biurowy rozwija się poniżej średniej, z 855 000 mkw. znajdującymi się obecnie w budowie w centrum Londynu. To, w połączeniu z wyraźnym wzrostem popytu na biura na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, spowodowało spadek dostępności biur do najniższego poziomu od 2007 roku, przy 45% poziomie wynajęcia biur będących obecnie w budowie.

Według badań Savills, w ciągu ostatnich pięciu i pół roku, centralny Londyn odnotował inwestycje w sektorach biurowym i handlowym o wartości £71,1 mld, z czego £47,7 mld, (67proc.) odbyło się z udziałem inwestorów zagranicznych. Badania pokazują, że w tym okresie inwestorzy z Azji i Pacyfiku uczestniczyli w 19 proc. wszystkich transakcji biurowych i handlowych, a europejscy kupujący stanowili 18 proc. Udział transakcji z USA i Bliskiego Wschodu wynosił odpowiednio 13 proc. i 10 proc.. Savills podkreśla także, że inwestorzy instytucjonalni z Wielkiej Brytanii i inne kluczowe grupy inwestorów w centralnym Londynie, stanowiły 23 proc. transakcji biurowych pomiędzy styczniem a majem 2014 r., w porównaniu do tego samego okresu w 2013 r.

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA