PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Savills i Deloitte doradcami przy sprzedaży londyńskiego biurowca Gherkin

  • Autor: propertynews.pl
  • 13 sie 2014 08:27

Savills i Deloitte doradcami przy sprzedaży londyńskiego biurowca Gherkin

Savills i Deloitte Real Estate zostały wspólnie wyznaczone do sprzedaży budynku Gherkin, przy ulicy Mary Axe 30, w biznesowej dzielnicy City w Londynie.

REKLAMA

Oczekiwane jest duże zainteresowanie kupnem biurowca, liczącego 46 914 mkw. Zaprojektowany przez Lorda Fostera, 40-kondygnacyjny wieżowiec został otwarty w 2004 roku i jest obecnie siedzibą około 20 najemców, m.in. Swiss Re, Kirkland & Ellis International LLP i ION Trading.

Stephen Down, szef działu inwestycji na obszarze centrum Londynu w Savills, komentuje: "Zaangażowanie Savills w sprzedaż tego rozpoznawanego na całym świecie budynku, zlokalizowanego w biznesowym sercu Londynu, to prestiżowa nominacja. Obserwowana od kilku lat poprawa sytuacji gospodarczej, pozytywnie wpłynęła na rynek nieruchomości komercyjnych w centrum Londynu. O ciągłej poprawie sytuacji gospodarczej w kraju świadczy nie tylko utrzymujące się zainteresowanie zagranicznych inwestorów aktywami w Londynie, ale także znaczny wzrost gospodarczy i rosnące zainteresowanie wynajmem biur."

Jamie Olley, szef inwestycji na obszarze londyńskiego City w Deloitte Real Estate, mówi: "Gherkin jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów i kultowych wież biurowych w londyńskim City. Ten wyróżniający się budynek biurowy zapewnia inwestorom atrakcyjne połączenie stabilnych dochodów o tendencjach wzrostowych, z możliwością zwiększenia wartości, poprzez właściwe zarządzanie aktywami. Obiekt będzie atrakcyjny dla szerokiej grupy krajowych i zagranicznych inwestorów, co przełoży się na maksymalizację zwrotu dla wierzycieli."

Ostatnie badanie London Office Crane zrealizowane przez Deloitte Real Estate pokazuje, że w ciągu ostatnich 5 lat rynek biurowy rozwija się poniżej średniej, z 855 000 mkw. znajdującymi się obecnie w budowie w centrum Londynu. To, w połączeniu z wyraźnym wzrostem popytu na biura na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, spowodowało spadek dostępności biur do najniższego poziomu od 2007 roku, przy 45% poziomie wynajęcia biur będących obecnie w budowie.

Według badań Savills, w ciągu ostatnich pięciu i pół roku, centralny Londyn odnotował inwestycje w sektorach biurowym i handlowym o wartości £71,1 mld, z czego £47,7 mld, (67proc.) odbyło się z udziałem inwestorów zagranicznych. Badania pokazują, że w tym okresie inwestorzy z Azji i Pacyfiku uczestniczyli w 19 proc. wszystkich transakcji biurowych i handlowych, a europejscy kupujący stanowili 18 proc. Udział transakcji z USA i Bliskiego Wschodu wynosił odpowiednio 13 proc. i 10 proc.. Savills podkreśla także, że inwestorzy instytucjonalni z Wielkiej Brytanii i inne kluczowe grupy inwestorów w centralnym Londynie, stanowiły 23 proc. transakcji biurowych pomiędzy styczniem a majem 2014 r., w porównaniu do tego samego okresu w 2013 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA