PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Savills zmienił lokalizację siedziby w Poznaniu

  • Autor: propertynews.pl
  • 11 mar 2014 15:39

Nowe biuro Savills w Poznaniu jest zlokalizowane w centrum biznesowym Regus, na pierwszym piętrze budynku Andersia Business Center przy Placu Andersa 7, w dzielnicy biznesowej.

REKLAMA

- Jedną z rozpatrywanych przez nas zalet relokacji biura do Regusa, była natychmiastowo dostępna, w pełni umeblowana i wyposażona powierzchnia biurowa do wynajęcia na elastycznych warunkach.(...) Jestem przekonany, że elegancka recepcja, miła obsługa personelu Regus i prestiżowy adres będą odpowiednio reprezentowały markę i wartości Savills -mówi Tomasz Buras, dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w Savills.

Rynek powierzchni biurowych w Poznaniu

Z ponad 305.300 mkw. powierzchni biurowej, Poznań jest czwartym co do wielkości regionalnym rynkiem biurowym w Polsce. - Financial Times wymienił Poznań jako jedną z 10. najlepszych lokalizacji w Europie dla inwestycji. Lokalne władze zapewniają silne wsparcie dla nowoczesnych usług biznesowych i zaawansowanych technologicznie producentów, jak również dla lokalnych małych i średnich przedsiębiorców. Sektor usług biznesowych powinien skorzystać z tego, że Poznań to silny ośrodek akademicki z dużą liczbą studentów i absolwentów, w szczególności wydziałów ekonomicznych - komentuje Piotr Skuza, negocjator w Dziale Powierzchni Biurowych Savills w Poznaniu.

Wśród największych najemców w Poznaniu znajdują się takie firmy jak, m.in.: Allegro, Carlsberg, Samsung, Franklin Templeton, McKinsey, IKEA Usługi finansowe, MAN Accounting Center i Roche. - Popyt na nowoczesną powierzchnię biurową w Poznaniu rośnie, pomimo relatywnie wysokiej stopy pustostanów, a działalność deweloperska już wzrosła, żeby zaspokoić przyszły popyt. Oczekuje się, że zasoby powierzchni biurowych wzrosną o ok. 70.000 mkw. na koniec 2015 roku. Może to przynieść pewne wahania w pustostanach i presję na obniżenie czynszów efektywnych w krótkim okresie czasu. Wskaźnik pustostanów osiągnął stosunkowo wysoki poziom 14,1 proc. na koniec 2013 roku, co oznacza, że było ponad 43.000 mkw. powierzchni niewynajętej w Poznaniu. Spodziewamy się, że wskaźnik pustostanów nieznacznie spadnie w 2014 r., jednak może ponownie wzrosnąć w 2015 r., kiedy kompleks Business Garden w Poznaniu zostanie oddany do użytkowania - dodaje Piotr Skuza, negocjator w Dziale Powierzchni Biurowych Savills w Poznaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA